ANNE - ÇOCUK

Ünlü Anneler Dünya Emzirme Haftası İçin Buluştu

“Ben Emzirdim, Siz De Emzirin”
 
   
 
 
     

Sanat ve cemiyet dünyasının ünlü anneleri Ayşe Kucuroğlu, Işıl Reçber, Sinem Güven, Yeşim Salkım ve Şeyda Coşkun, 1-7 Ekim “Dünya Emzirme Haftası” için kamera karşısına geçti. Lactamil’in katkılarıyla hazırlanan video film için bir araya gelen ünlüler, anne sütüyle beslenmenin önemine dikkat çekerek “Ben emzirdim, siz de emzirin” dedi.

Tüm dünyada “Emzirme Haftası” olarak kutlanan 1-7 Ekim tarihleri için, Lactamil’in katkılarıyla Türkiye’de de sanat ve cemiyet dünyasının ünlü anneleri ilk kez aynı proje için bir araya geldi. Anne sütünün bebeklerin gelişimindeki önemine dikkat çeken viral video’da Ayşe Kucuroğlu, Işıl Reçber, Sinem Güven, Yeşim Salkım ve Şeyda Coşkun “Ben emzirdim, siz de emzirin” mesajını verdi. Yönetmenliğini Bahadır Başaran’ın yaptığı video, Dünya Emzirme Haftası’nın başlayacağı 1 Ekim itibarıyla tüm dijital platformlarda yayınlanacak.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), anne sütünün yeterli olduğu hallerde; bebeklerin ilk altı ay boyunca sadece onunla beslenmesini ve iki yaşına kadar anne sütüne devam edilmesini öneriyor. Emzirme döneminde annenin besinlerden aldığı birçok vitamin ve mineral anne sütüne geçerek bebeğin gelişimine fayda sağlıyor. Annenin, emzirme boyunca yeterli ve iyi beslenmesi, enerji, vitamin, mineral ve protein yönünden zengin besinlerin tüketimini artırması ve bol sıvı alması önem taşıyor.

Emziren annelere özel geliştirdiği Kalsiyum, Demir, Folik asit ve A, C, D, E, B vitamini içeriğiyle Lactamil Sütlü İçecek, annelerin beslenmesine yardımcı olarak, anne sütünü destekliyor. Anne sütü, anneyle bebek arasındaki bağı güçlendiriyor ve bebeklerin bağışıklık sistemi ile fiziksel ve zihinsel gelişimine fayda sağlıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>