AŞK - CİNSELLİK

Çok Öpüşen, Çok Yaşıyor...

Öpüşme sırasında bulutların üstünde uçmak bu işte! Bu jimnastik sonrası ödülünüz çok büyük.
 
   
 
 
     

GÜZELLİK İÇİN...

Aktif öpüşme sırasında yüzün 34 kası harekete geçiyor. Ayrıca damak, dil ve kafatasının hareketli alt kısmı da jimnastik yapmış oluyor. Bu jimnastik sonrası ödülünüz çok büyük. Kasların hareketi dolayısıyla cildiniz gerginleşiyor ve parlak kalıyor.

MUTLULUK VERİYOR...


Öpüşürken kan dolaşımı hızlanıyor ve nabız artıyor. Salgılanan adrenalin ve endorfin hormonuyla mutlu olunuyor. Öpüşme sırasında bulutların üstünde uçmak bu işte!

UZUN SÜRE ETKİLİ

Araştırma sonuçlarına göre, düzenli olarak öpüşenler, beş yıl daha uzun yaşıyor. Çünkü öpüşme sırasındaki kimyasal reaksiyonlar bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor.

SELAM VERME...


Sadece sevgililer birbirlerini öpmüyor, arkadaşlar selamlaşmak için birbirlerini öpüyorlar. Bizim toplumumuzda yanaktan iki kez öpmek yaygındır. Fransızlarsa birbirlerinin yanaklarından üç kere öpüyor. Öpmeye de her zaman sol yanaktan başlarlar.

HAYATI KORUYOR


Evden çıkarken sevgilinizi öperek onun hayatını kurtardığınızı biliyor muydunuz? Aynı araştırma evden çıkarken eşleri tarafından öpülen erkeklerin daha sakin araba kullandıklarını ortaya koymuş. Bu da, kaza oranını düşüyormuş. Herhalde aynı şey kadınlar için de geçerlidir!

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>