AŞK - CİNSELLİK

Evliliğinizin ömrünü uzatacak ayrıntılar

İşte, evliliğinizi monotonluktan kurtarıp daha canlı bir şekle sokabilecek uygulaması kolay ipuçları.
 
   
 
 
     
Günümüzde kısa sürede boşanmayla sonuçlanan evliliklere daha fazla rastlar hale geldik. Ancak evliliğinizi mutlu bir birliktelik haline getirmek de aslında sizin elinizde.

Ayrıntılara önem vererek, eşinizle aranızdaki iletişimi güçlendirerek işe başlayabilirsiniz.

Uzmanlara göre insan, mutlu bir evliliğe sahip olmak için doğar, eğitim alır. Kötü alışkanlıklar yerine iyi alışkanlıklar edinmek ister.

Çiftler, birbirilerine yakın olduklarında ve ilk duygularını paylaştıklarında mutluluğun gizli formülünü paylaşmış olurlar. Böylece problemler ortaya çıktığında vazgeçmezler.

Siz de iyi bir evliliğe sahip olmanın 4 basit yolunu izlerseniz, yıllarca mutlu yaşayabilirsiniz.

DİNLEYİN

Herkes dinlenilmeye ve tam olarak anlaşılmaya ihtiyaç duyar. Huzursuzluğunuzu bir kenara bırakmanız ya da tavsiye vermekten daha çok oturup dinlemeniz gerekse bile, eşinizin veya sevgilinizin düşüncelerini, duygularını dinlemeniz gerekir. Bu sırada dışarıdan nasıl göründüğüne bakmanız ya da onun söylediklerini basitçe tekrarlamanız yararlı olabilir.

Onu dinlediğinizi bilmesine de izin verin. Konu neyle ilgiliyse örneğin "Çöpleri dışarı götürmediğim için üzügünsün anlıyorum", "Bugün ofiste yaşananlar hakkında konuşmak istediğini duydum" gibi yapıcı cümlelerle ona yaklaşın. Bu cümleler onu dikkatle dinlediğinizi gösterir.

BİRLİKTE ZAMAN GEÇİRİN

İlişkinin başlarında çiftler arkadaş gibi konuşurlar, eğlenceli şeyler yaparlar. Zaman geçtikçe iletişim yolları değişir. İş, aile, finansal problemler, günlük yaşamın tüm meşguliyetleri, eğlenceli hisleri aşındırır.

Sizi ilk tanıştığınız noktaya taşır ve iki yabancı haline gelirsiniz. Haftalık programınızda yer ayırmanız gerekse bile eğlenceyi geri getirin! Bisiklet kullanmak veya yürüyüş yapmak gibi fiziksel aktiviteleri paylaşın. Ayrıntılı bir akşam yemeği için dışarı çıkın, evde kalarak okul günlerinizden kalma müzikler dinleyin veya birbirinizi neden seçtiğinizi anımsatan favori filminizi izleyin.

Maddi durumunuz yetersizse çocukları bir bakıcıya bırakarak birlikte piknik yapın. Bir haftada değerlendirebileceğiniz 168 saat var. Evliliğiniz için haftada en az 2 saatinizi birbirinize ayırmayı taahhüt edin.

BİRŞEYLER ATMAYIN

Siz ve eşiniz herşey hakkında tartışabilirsiniz. Ama eşiniz anlaşmazlığı size açıklarken çocukların oyun oynarken uyguladıkları kuralları koyun.

Hakaret yok, isim takmayın ve birşey fırlatmayın! Diğer insanların düştüğü hataya düşmeyin ve aptal oldupğunu söylemeyin! Bunun yerine, "Bunu yapabileceğimizi mi düşündün, bununla ilgili farklı düşünüyorum" diyebilirsiniz.

Eğer tartışma kışkırtıcı olarak devam ediyorsa, biraz ara verin ve sakinleştikten sonra tekrar konuşmayı deneyin. Sakin kalmak evliliğiniz için yapabileceğiniz en önemli davranış.

İSTEKLERİNİZİ SÖYLEYİN

Eğer eşinizin yapmasını istediğiniz birşey varsa üç seçeneğiniz var; Sorunu içinize atarak büyümesini sağlamak, onu arkadaşlarının yanında kınamak veya konuyla ilgili konuşmak...

Sizin eve çiçekle gelmesini veya dışarı çıkmak istediğinizi ona söylemezseniz nasıl bilebilir? Ona isteklerinizi basit, tatlılıkla ve imayla değil doğrudan anlatın. Anlaşılması güç imalarda bulunmayın. İsteklerinizi anlatmanıza rağmen 1-2 hafta sonra bile eve çiçekle gelmediyse ikinci bir konuşma yapın.

Eğer bu konusa savunmaya geçer ve tartışma ortamı oluşursa, bir evlilik danışmanına başvurabilirsiniz. Çoğunlukla size yakışan çiçeği seçemediğini veya hangi çiçeği alacağını bilemediğini söyleyebilir. Ona en sevdiğiniz çiçeği söyleyin.

Çoğu kadın ve erkek ufak ayrıntıların ilişki veya evliliğin uzun sürmesini sağladığını unutur.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>