AŞK - CİNSELLİK

İşte en önemli seks şikayetleri

Neden bazen orgazma kolayca ulaşıldığı halde bazen bu kadar çok zaman alıyor? İşte hem sizin hem de erkek arkadaşınızın aklına takılabilecek en önemli seks şikayeti!
 
   
 
 
     
NEDEN BAZEN ORGAZMA KOLAYCA ULAŞILDIĞI HALDE BAZEN BU KADAR ÇOK ZAMAN ALIYOR?

Seks aslında beynimizde yaşanır ve yüzden vücudumuzun uyarılmaya verecek tepkileri farklı olabilir. Yorgun, sinirli, mutsuz veya öfkeli olduğumuzda, vücut cinsel uyarılmaya daha geç yanıt verebilir. Mesela mide veya sırt ağrısı çekerken daha zor uyarılırız. Hormonal değişikliklerde önemli rol oynar.

Bazı kadınlar ayın çeşitli dönemlerinde daha ateşli olurken, bazılarının da adet öncesi dönemlerinde daha az istekli oldukları görülmüştür. Genellikle masturbasyon yaparak orgazma daha çabuk ulaşılır. Çünkü o sırada dikkatimizi çekecek başka faktör yoktur ve bütün kontrasyonumuzu kendi üzerimizde toplarız.

NEDEN BAZEN SEKSTEN ÖNCE UYARILMIŞ OLDUĞU HALDE VAJİNA KURU KALIYOR?

Bu olayın birçok nedeni olabilir.

1. Bir kere düşündüğünüz gibi uyarılmış olmayabilirsiniz!

2. Birkaç kere tekrarlanan pamukçuk hastalığının vajina kuruluğuna yol açtığı biliniyor. Bunun nedeni de şu: Pamukçuk peynirimsi bir akıntıya neden olup normal akıntıyı kurutur. Uygun bir tedavi ile pamukçuktan kurtulmak mümkün. Pamuklu iç çamaşrları giyebilir, vajinanın doğal dengesini korumak için canlı bakteri içeren yoğurt kullanabilirsiniz.

3. Bazı kadınlar kullandıkları doğum kontrol haplarından dolayı kuruluktan şikayet ederler. Eğer haplarınıza devam etmek istiyorsanız rahatsızlığınızı ortadan kaldıracak tek bir yol var: Kayganlaştırıcı kremler kullanmak. Eğer prezervatif kullanıyorsanız, su bazlı kremleri tercih etmelisiniz. Çünkü yağ bazlı kremler prezervatife zarar verebilir.

4. Bir diğer neden de, bir ay boyunca vücudun geçirdiği hormonal değişiklikler olabilir. Bu değişiklik esnasında vajinanın ıslaklığı da değişiklik gösterebilir. Yumurtlamanın ilk dönemlerinde daha kuru, reglden önceki dönemlerde daha ıslak olunur. Bu olay, vücudun salgıladığı hormon miktarıyla ilişkilidir.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>