AŞK - CİNSELLİK

Kaç çeşit orgazm var?

Erkekte ve kadında çok merak edilen ve çoğu zaman yanıtı olmayan orgazm ile ilgili uzmanlar meraklılara yeni ipuçları veriyor. Tıklayın...
 
   
 
 
     
Kadınlarda görülen orgazmları alınan hazza göre şöyle sıralayabiliriz:

Cüce orgazmlar:

Genellikle çok kısa sürerler, fazla tatmin edici değildirler; birkaç saniye süren hafif kasılmalarla gelişirler. Sanki hapşırık biçimindedirler. Bazı kadınlar bunu fark etmezler bile! Alınan haz bayağı düşüktür.

Normal orgazmlar:

Yaklaşık 10-20 saniye sürer ve bazen bir tanesi bile yeterince doyurucudur. Eğitimle alınan haz ve süre arttırılabilir. Genellikle klitoral kaynaklıdır.

Hiperaaaaüel orgazmlar:

Hiperaaaaüel kadınlarda görülür. Genelde bir başladı mı bitmek bilmezler. 20-30 saniyelik orgazmlar bazen 30-40 dakika birbirini takiben devam eder. Üstelik orgazm sayısı arttıkça erkeklerdekinin aksine cinsel istek ve orgazma yöneliş de artar. Bunlar hem klitoral hem de G-Noktası kaynaklı bileşke orgazmları dır. Bu kadınlarda PC-kasının da çok gelişmiş olduğu bilinmektedir.

Statüs orgazmus:

Bu genellikle 20 saniyeden başlayıp bir kaç dakikaya kadar uzayabilen süreğen orgazm halidir. Bilinern orgazmın fizyolojisine tam olarak uymamaktadır. Kadınlara büyük haz ve yorgunluk verebilir.

Hiç elektronik doyumlar yaşadınız mı?

Ünlü seks terapisti Helen Sdinger Kaplan’a göre Pompei devirlerinden bu yana cinsellikle ilgili olarak icat edilen en değerli aletler, vibratörler. Vibratörler orgazm olma güçlüğü çeken kadınlar üzerinde etkili olarak kullanılabilmektedir. Normal cinsel tepkileri olan kadınlar eğer vibratörün titreşimlerini aşırı mekanik bulmazlarsa bu etkiyte dayanabiliyorlar. Vibratörler lateks bir dildonun suni penis içine bir masaj aleti motoru koyulmasıyla elde edilebiliyorlar. Aletlerin çoğu pille çalışıyor. Elektrikle çalışanların ise elektrik kaçağı yapma durumu sözkonusu bile değil.

Vibratörlerin titreşimi saniyede 60 ile 150 arasında değişiyor. Normal cinsel tepkileri olan bir kadının vibratörden zevk almama olsaılığı çok düşük. Kayganlığı arttırıcı kremlerin ise vibratörün uygulanması sırasında alınan hazzı artırdığı söylenmektedir.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>