BURÇLAR

40 Gün Sürecek Retro Başlıyor!!!

Astrolojide yeni bir döneme giriliyor.
 
   
 
 
     

Her 8 yılda 5 defa bir gerçekleşen ve genelde 40 gün süren Venüs retrosu, 23 Temmuz’da başlıyor. Bu dönemde finansal konuların ve ilişkilerin ön planda olacağını vurgulayan Astrolog Riella Cur, harcamalara dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yeni bir Retro dönemine daha giriyoruz. Bu durum astrolojik açıdan önemli sürecinde bizleri beklediğini gösteriyor. Her 8 yılda 5 defa bir gerçekleşen ve genelde 40 gün süren Venüs retrosu, 23 Temmuz’da başlıyor. İlişkiler ve maddiyatla doğrudan ilişkili olan Venüs gezegeninin geri gidişi bizi de bazı konularda önemli sınavlara sokacak.

Finansal Konulara Dikkat

Retronun Aslan burcunda gerçekleşeceğini belirten Astrolog  “Bu dönem içerisinde ilişki durumu ve finansal konular gündeme gelecektir. İlişki konusunu, kendiniz ile olan ilişkiniz ve karşınızdaki kişiyle olan şeklinde ikiye ayırabiliriz. Bugünlerde her ikisini de sorgulamaya başlayabilirsiniz. “Ne kadar değerliyim? ” veya “Ne kadar değer görüyorum? ” soruları aklınızı oldukça meşgul edebilir. İç sesinizin vereceği cevaplar biraz tadınızı kaçırabilir. Eşiniz veya sevgilinizle anlaşamadığınız konular varsa, retro günlerinde bu durum daha da açığa çıkabilir. Ego savaşına girmeden durumu çözümlemek çok önemli. Aksi durumda ani bitişler yaşanabilir. Bu dönem içerisinde yeni bir ilişkiye başlamak da ters tepebilir. Özellikle de eski sevgiliye geri dönüş söz konusuysa” dedi.

Ortaklı İşlere Girişmeyin

Her şey anlık cazip görünse de, sonradan büyük sorunlara yol açabileceğini belirten Astrolog  “Finansal açıdan ise büyük yatırımlar için doğru zaman dilimi değil. Kâra geçeceğinizi zannederken tersi yaşanabilir. Ortaklı işlere girişmemek de en iyisi olacaktır. Yine bu dönem keyifsizliğin üstünü örtmek adına duygusal harcamalar yapmaya meyilli olabilirsiniz. Masrafları karşılamanın zorlaşacağı bu dönemde bir de bu tarz harcamalar yaparak kendinizi zor duruma düşürebilirsiniz.” Retro bir Venüs ise tüm bu konularda girdiğimiz veya gireceğimiz nefs sınavlarının bizlere doğru yaklaştığını gösteriyor.

Kaderiniz yön değiştirmeye hazırlanıyor

Bu hafta Ay düğümlerinin iki buçuk senedir transit ettiği Akrep/ Boğa döngüsü son buluyor. Bu dönem içerisinde hepimiz farklı alanlarda olsa da, benzeri krizlerden geçmek durumunda kaldık. Özellikle sıkı sıkıya tutunduğumuz koşulların değişime uğraması epeyce zorladı.

Artık Ay düğümlerinin yer değiştirmesi ile önümüzdeki bir buçuk seneyi şekillendirecek Koç/ Terazi döngüsü başlıyor. Bu döngünün başlamasıyla dengede kalmak, uyum sağlamak için fazlasıyla emek verdiğiniz, hatta zaman zaman sorun çıkmaması adına sürekli taviz verdiğiniz kişileri veya durumları sorgulamaya başlayabilirsiniz. Gökyüzünün desteği ile, “Önce ben” diyebilmenin zamanı geldi. Zamanla kendi hedefleriniz için yeni adımlar attıkça cesaretiniz artacak , sınırlar çizmeyi başardıkça da içinden çıkamadığınız konulardan ne kadar özgürleşebildiğinizi keşfedeceksiniz.

İlişkilerin dinamiği değişiyor


Ay düğümlerinin Koç/Terazi aksında olacağı süre içerisinde öyle deneyimlerden geçeceksiniz ki ,birisinin desteğine bağımlı olmadan da ilerleyebileceğinizi göreceksiniz. Bu nedenle ben ve biz dengesini kurabilen ilişkiler daha sağlam bir hal alırken, uzun zamandır taviz vererek devam eden ilişkiler ise bitebilir. Bu duruma evlilikler ve ortaklıklar da dahildir.
Ay düğümleri en son 2005-2006 yıllarında aynı konumdaydı. O yüzden o yıllarda neler yaşadığınızı anımsamak, önünüzdeki bir buçuk yılda olabileceklere rehberlik edebilir.

En çok kimler etkilenecek?

Doğum haritasında Güneş,Yükselen,Ay burcu Koç,Terazi,Yengeç veya Oğlak burcu olanlar, tüm bu etkileri en yoğun şekilde yaşayanlar olacaklar. Ayrıca 19 Ağustos 1967 - 19 Nisan 1969 ve 7 Ocak 1977 - 5 Temmuz 1978 tarihleri arasında doğanların hayatlarında önemli dönüşümler gerçekleşecek.

Venüs retrosu başlıyor 


Herhangi bir gezegen geri hareket etmeye başladığında bu durum retro olarak tabir edilir. Retro dönemlerinde genel olarak neler olur? Geçmiş yeniden karşınıza çıkabilir. Yarım kalmış konular tekrar canlanabilir. Aksilikler, iptaller, yavaşlayan durumlarla sınanma başlayabilir.

Venüs retrosu bu kez 23 Temmuz - 4 Eylül tarihleri arasında Aslan burcunda gerçekleşecek.

Bu dönem içerisinde ilişki durumu ve finansal konular gündeme gelecektir.

İlişki konusunu, kendiniz ile olan ilişkiniz ve karşınızdaki kişiyle olan şeklinde ikiye ayırabiliriz.

Bugünlerde her ikisini de sorgulamaya başlayabilirsiniz.

“Ne kadar değerliyim ? ” veya “Ne kadar değer görüyorum ? ” soruları aklınızı oldukça meşgul edebilir.

İç sesinizin vereceği cevaplar biraz tadınızı kaçırabilir.

Eşiniz veya sevgilinizle anlaşamadığınız konular varsa, retro günlerinde bu durum daha da açığa çıkabilir.

Ego savaşına girmeden durumu çözümlemek çok önemli. Aksi durumda ani bitişler yaşanabilir.

Bu dönem içerisinde yeni bir ilişkiye başlamak da ters tepebilir. Özellikle de eski sevgiliye geri dönüş söz konusuysa.

Her şey anlık cazip görünse de, sonradan büyük sorunlara yol açabilir .

Finansal açıdan ise ; büyük yatırımlar için doğru zaman dilimi olmadığını söyleyebilirim.

Kâra geçeceğinizi zannederken tersi yaşanabilir.

Ortaklı işlere girişmemek de en iyisi olacaktır.

Yine bu dönem keyifsizliğin üstünü örtmek adına duygusal harcamalar yapmaya meyilli olabilirsiniz.

Masrafları karşılamanın zorlaşacağı bu dönemde bir de bu tarz harcamalar yaparak kendinizi zor duruma düşürebilirsiniz, bilginiz olsun.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>