BURÇLAR

Doğum Periniz Hangisi, Biliyor Musunuz?

İnanır mısınız, inanmaz mısınız, size kalmış ama en azından hoşça vakit geçirebilirsiniz. İşte tüm burçların doğum perileri...
 
   
 
 
     

Eski çağlarda insanları doğduğu zaman kulağına sihirli sözcükler fısıdayan perilerin olduğuna inanılırmış, bir tür burç perileri oluyor sizin anlayacağınız... İnanır mısınız, inanmaz mısınız, size kalmış ama en azından hoşça vakit geçirebilirsiniz, kim bilir belki de mitolojideki bu doğum perilerinin kulağına fısıldadıkları için 'aa, tıpkı ben' dersiniz.

KOÇ BURCU’NUN PERİSİ: PARADISE

Paradise yani ‘Cennet’ isimli perinin engelleri ortadan kaldıran Salamanderlerin (bir tür kertenkele, ejderha) ruhlarının prensesi olduğuna inanılır, o yüzden bir kertenkele resmiyle temsil edilir. Ateş elementinin sembolüdür.Doğduğunuzda bu peri kulağınıza şunları fısıldar:

“Çok canlı ve hayat dolu olacaksınız. Her şeye meydan okuyacaksınız. Başkalarının cesaret edemeyecekleri şeylere cesaret edeceksiniz. Dullara ve öksüzlere yardım edeceksiniz.”

BOĞA BURCU’NUN PERİSİ: VIVIAN

Vivian, mitolojide maddi zenginlik getiren, yeraltındaki hazinelerin bekçisi cüce gnome'lerin prensesidir, doğduğunuzda kulağınıza şunları fısıldar:

“Dolu dolu bir hayat yaşayacaksın. Çok hassas biri olacaksın. Bülbül kadar güzel sesli olacak, şarkı söyleyeceksin. Cömertliğinle kalpleri kazanacaksın Güçlü olacaksın.”

İKİZLER BURCU’NUN PERİSİ:MELIOR


Melior, neşe ve mutluluk elflerinin prensesidir, doğum anınızda Melior kulağınıza şunları fısıldar:

“Ebedi gençliğin sırlarına her zaman vakıf olacaksınız. Parlak bir zekanız olacak. Hayal gücünüz sizi büyülü yerlere ulaştıracak.”

YENGEÇ BURCU’NUN PERİSİ: MELUSINA

Mitolojide, Melusina, gerçek aşkı getiren Ondine, yani deniz kızlarının perisidir. Doğduğunuz zaman Melusina, kulağınıza şunları fısıldar:

“Kalpleri acıyla dolu olanlara yardım edeceksiniz. Çocukları çok seveceksiniz. Sihirli ve yaratıcı bir dünyanız olacak. Çok güçlü sezgilere sahip olacaksınız. Nazik ve şefkatli olacaksınız.”

ASLAN BURCU’NUN PERİSİ: MORGAN

Morgan, mitolojide büyük fikirleri gerçekleştirmenizi sağlayan ejder ruhunun prensesidir. Doğduğunuz zaman bu peri kulağınıza şunları fısıldar:

“Güçlü bir kişiliğiniz olacak. Ahlaki değerlere çok bağlı olacaksınız. Hayatın iniş çıkışlarına dayanacaksınız. Çok alçakgönüllü olacaksınız. Arkadaşlarınıza hep yol göstereceksiniz.”

BAŞAK BURCU’NUN PERİSİ: URGANIA

Mitolojide, Urgania, talih ve para getiren yeraltı hazinelerinin koruyucu elflerinin prensesidir.Doğduğunuzda Urgania perisi kulağınıza şunları fısıldar:

“Her zaman çok şanslı olacak, deyim yerindeyse hep dört ayağınızın üstüne düşeceksiniz. Keskin gözünüz hiçbir ayrıntıyı kaçırmayacak. Asla pes etmeyeceksiniz. Eviniz büyülü bir krallık olacak. Vazifelerinizi asla ihmal etmeyeceksiniz.”

TERAZİ BURCU’NUN PERİSİ: HOLDA


Holda perisi fırsatlar yakalamanızı sağlayan Sylph'lerin perisidir. Doğduğunuzda kulağınıza şunları fısıldar:

“Her zaman ahenkli, uyumlu bir yaşamınız olacak. Güzel ve çekici olacaksınız. Ruhunuz hep taze kalacak. Bunalımlara karşı koyacaksınız.”

AKREP BURCU’NUN PERİSİ: ESTRELLA

Estrella, mitolojide aşkta beklenmedik şans getiren deniz kızlarının yani Ondin'lerin prensesidir.Doğduğunuz zaman, bu peri kulağınıza şunları fısıldar:

“Her zaman küllerinden yeniden doğan Phoenix yani Anka kuşu gibi güçlü olacaksınız. Hayattan büyük zevk alacaksınız. Hayatın gizemli yanlarını çözeceksiniz. Sezgileriniz size rehberlik edecek . Dağları yerinden oynatacak kadar güçlü olacaksınız.”

YAY BURCU’NUN PERİSİ: GLASTING

Glasting perisi, mitolojide bilgelik perisi olarak tanınan ejder ruhunun perisidir. Glasting perisi doğduğunuzda kulağınıza şunları fısıldar:

“Çok iyimser olacaksın. Rüyalarını gerçekleştirmek için dünyanın öbür ucuna gitmekten çekinmeyeceksin.Tutkulu, hırslı olacaksın. Affedici olacaksın. Çok büyük bir yaşama enerjisine sahip olacaksın.”

OĞLAK BURCU PERİSİ: TITANYA


Titanya, altındakı hazineleri koruyan elflerin kraliçesiymiş, doğarken kulağınıza şunları fısıldadığına inanılıyor:

“Hafızan bir fil kadar güçlü olacak, yalan söylemeyeceksin, cesur olacaksın, çabuk ve iyi ögreneceksin, hassas olacaksın.”

KOVA BURCU PERİSİ: ARIEL


Mitolojide, Ariel, neşe ve mizah anlayışı sağlayan Sylph prensesine verilen isimdir. Doğduğunuzda Ariel perisi kulağınıza şunları fısıldar:

“Nereye gidersen git orada iz bırakacaksın. Çok yaratıcı olacaksın, büyük bir sanatçı olacaksın. Sana ihtiyaç duyan herkese yardım edeceksin. Çok zeki olacaksın.”

BALIK BURCU PERİSİ: SELKIE

Selkie, mitolojide Ondine'lerin yani deniz kızlarının prensesidir, genellikle yanında bir fok balğıyla resmedilir, evlerimize ahenk ve neşe getirir. Doğduğunuzda sizin kulağınıza şunları fısıldar:

“Altıncı bir duyuyla ödüllendirileceksin. Her şeye uyum sağlayabileceksin. Sanatçı bir ruhun olacak. Çok hoşgörülü olacaksın. Ruhsal aleme çok ilgi duyacaksın.”

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>