COSMOTURK TV Kategori: FRAGMANLAR

Evdeki Yabancılar - Fragman

Yönetmen : Dilek Keser, Ulaş Güneş Kacargil

Oyuncular : Melpo Zarokosta, Fatih Al, Romy Vasiliadis, Cem Bender, Ferit Aktuğ, Gökçe Sezer

2012 Türkiye 92`

Özet :

1990’lar sonbaharında Ege sahil kasabası... Bu kasabada doğmuş, büyümüş; mübadelede Yunanistan`a göç etmek zorunda bırakılmış bir Rum kadın Agapi, 80’li yaşlarına geldiğinde evini bulmaya yollara düşer. Yanında da refakatçi olarak 20’li yaşlarındaki kız torunu Elpida...
Evi artık 30’lu yaşlarındaki bir Türk genci, Yaşar`a ait. Agapi evi satın almak ister, fakat Yaşar kararlı, satmaz. Yaşlı kadın inat, genç adam inat, evi paylaşamazlar. Birbirine yabancı bu üç kişi aynı evde yaşamaya başlar. Yaşar evi yenileyip pansiyon yapmak istemektedir, Agapi ise anılarını yok ettiğini düşündüğü için engel olmaya çalışır. Evin her ikisi için de manevi değeri büyüktür.

Neden orada, o evde olduklarını bilmeyen Elpida, anneannesinden hiçbir cevap alamaz, Türkçe bilmediği için de hiçbir şey anlamaz. Anneannesiyle arası açılan Elpida, bu gergin atmosferde, başlarda sıradan bir balıkçı ve yabancı olarak gördüğü Yaşar’ı tanıdıkça, düşünceleri değişir. Agapi yıllar önce savaşa gönderip bir daha haber alamadığı sevgilisi Mehmet’in izini sürmeye çalışır. Hiçbir iz bulamadıkça hırçınlaşan Agapi; Yaşar ve yakın arkadaşları Mende, Sahte ve Koçik’in tadilat yapmasını engellemeye çalışmaktadır. Agapi, birbiriyle keyifli vakit geçiren Yaşar ve Elpida’nın gözü önünde içine kapanır, hastalanır, yatağa düşer. Yaşlı bedenine rağmen içinde yaşattığı çocuk da ölünce, Agapi dayanamaz ve ölür. Elpida ülkesine, Yaşar rutin kasaba hayatına geri döner. Aşklar yaşanamadan biter.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

Sitenize EkleyinGÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>