COSMOTURK TV Kategori: FRAGMANLAR

J. Edgar

Yönetmen: Clint Eastwood

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Naomi Watts, Armie Hammer

ABD. Tür: Biyografik, Dram
Süre: 135 dk Yapım yılı: 2011
Dağıtımcı: Warner Bros Turkey

Özet: Amerika bugün FBI ile gurur duyuyorsa bunda hiç şüphesiz ki J. Edgar Hoover`ın on yıllarca kendisini mesleğine ve büroya adamış olmasının etkisi var. 20.yy.`ın en tartışmalı, en esrarengiz ve en güçlü portrelerinden biri olan J. Edgar`ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanan filmde ünlü FBI başkanının gençliğinden başlayarak Amerikan Adalet Bakanlığı`ndaki yükselişine ve neredeyse 50 yıl boyunca Federal Büro üzerindeki etkisine beyazperdeye taşınıyor.

Ondan nefret edenler, mecburen saygı gösterenler ve samimi biçimde hayranlık besleyenler... Elinde bulundurduğu büyük güce rağmen, korkuları, zaafları da olan, kapalı kapılar ardında sakladığı büyük sırlarla kariyerini, hayatını mahveden bir adam...

Leonardo DiCaprio`nun Amerikan tarihinin en önemli figürlerinden J. Edgar Hoover`ı canlandırdığı filmin senaryosu Oscarlı Milk filminin ve sıradışı bir dizi olan Big Love`ın senaristi Dustin Lance Black` aitken, yönetmen koltuğunda Dicaprio ile görmeye alıştığımız efsane yönetmen Clint Eastwood oturuyor.

Kaynak: www.beyazperde.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

Sitenize EkleyinGÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>