DEKORASYON

Doğal Bir Uyku İçin…

Maya Tekstil Genel Müdürü Başak Destan, doğal uykunun püf noktalarını açıklıyor.
 
   
 
 
     
DOĞAL BİR UYKU İÇİN…

MAYA TEKSTİL Genel Müdürü
Başak Destan


Başımızı yastığa yaslayıp gözlerimizi yumduğumuz andan itibaren ihtiyacımız olan tek enstrüman doğru uyku ürünleridir.

Unutulmamalıdır ki, uyku kalitemizi vücudumuzu bıraktığımız yatak, yastık ve üstümüze çektiğimiz yorgan belirliyor. Doğal ve kaliteli uykunun ayrılmaz parçasıdır bütün bunlar.

Şu bir gerçek… Yaşamın üçte birlik kısmı uykuda geçiyor.

Aslında uyanık olduğumuz zamanlarda dinç görünmemizin yanında zihnimizin de sağlıklı çalışması için kaliteli uykuya ihtiyacımız var. Konuşma, hafıza, yaratıcılık, esnek ve doğru düşünebilme gibi konular uykuyla doğrudan alakalı. Kaliteli, doğal ve sağlıklı bir uykunun en önemli gereci ise uyku donanımlarıdır. Pek çok insan bunun farkında. Doğal ve sağlıklı uykunun önemini fark edenler ideal uyku ortamları yaratarak 8 saatlik uyku süresinde yakaladığı dinlenmeyi 4-6 saatte yakalıyor.


Kumaşından dikimine, iç dolgu malzemesine kadar bugünün yastık, yorgan ve uyku pedlerinde yüksek teknoloji ile üretilmiş, ihtiyaçlar gözönüne alınarak tasarlanmış ürünler ve doğallık ön planda oluyor. Doğallığı bir yaşam tarzı olarak seçenler, kaz tüyü, lateks ve yün gibi dolgu malzemelerini tercih ediyorlar. Sözün kısası uyku ortamları yeniden tanımlanıyor ve modern insan sağlıklı uyku için doğallığı yeniden keşfediyor.

GÜNÜMÜZÜN TREND YARATAN DOĞAL UYKU ÜRÜNLERİ NELERDİR?

Hafifliği, yumuşaklığı, vücut ile çevre arasında oluşturduğu denge, anti-aging etkisi ile kaz tüyü uyku ürünleri, sıra dışı bir özellik taşıyor.

Vücudun şeklini alarak boyun ve omuz bölgesini destekleyen lateks, kauçuk ağacının sütünün mucizevi etkilerini yaşatıyor.

Kış soğuklarına karşı sıcacık saran yün ise, geleneksel uyku alışkanlıklarından vazgeçemeyenlerin tercihi oluyor.

Bütün bir gece boyunca bedenimizi teslim ettiğimiz uyku ürünlerinde kullanılan pamuklu, jakarlı saten ya da ipek gibi kumaşlar da en az dolgu malzemesi kadar önem taşıyor. Uyku süresince aşırı terleyenler ise, özel üretim kumaşları tercih ediyor.

Ülkemizde uyku kültürüne öncülük eden MAYA TEKSTİL, dünya trendlerinde doğaya dönüşü uyku ürünlerinde somutluyor.

PENELOPE, OTHELLO gibi markalarıyla doğal uykunun sırrını bizimle paylaşan MAYA TEKSTİL ve ürünleri hakkında www.mayatekstil.comweb adresi ve 0 (216) 561 20 02 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabiliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>