DİĞER HABERLER

10,9,8,……3,2,1 dedik ve 2009.

"Gözlerimizi kapadık diledik sadece, kısmet bu ya, bir bakmışsınız hepsi oluvermiş." Ebru Ziyanak'ın yeni yazısı...
 
   
 
 
     
Yeni seneye alıştık bile, kavga, telaş, mutluluk, eğlence, koşturmaca, başlangıcı verdik. Sanki bize bir sene hedef koyulmuş gibi, bak bu sene bunları yap süren bu kadar denilmiş Evet zaman şimdi dönmeye başladı. Örneğin yeni bir aşk istedik, eskilerden vazgeçemiyoruz ya, yenisi gelince giderler belki, daha çok para, daha olsa da yetmez hep bir fazlası vardır, bedenimize haksızlık etmeyelim, sağlık tabii, birde son dönemlerde buna ruh sağlığımızı da ekledik. İçine dünya ekonomisinin iyi olmasını, savaşların, depremlerin olmamasını, zulümlerin yok olmasını dileyerek gözlerimizi açtık

Biliyoruz ki, bu sene de diğer seneler gibi zaman zaman ağlayıp, güleceğiz.

Daha mutlu bir hayat yaşamak istiyorsak, önce ne istediğimizi bilerek başlamalıyız bu zaman dilimine. Demek ki, ilk hedefimiz hesap defterini hazırlamak olmalı. Artıları, eksileri birer tarafa yerleştirmek. Sonra yeni bir sayfaya da hayallerimizi yazmak.

Einstein dediği gibi ‘Hayal gücü, bilgiden daha önemlidir’

Bizi hayallerimiz harekete geçirir. Yolumuzu çizmemizi sağlar. Küçük hedefler koyarak başlayalım. Geçmişimizde başarılı olduğumuza inandığımız anları düşünelim, hangi sözcükleri seçtiğimizi, hangi yolları denediğimizi, ne kadar çok istediğimizi hatırlayalım bunlar bizim, anahtarımızdır.

İlişkilere gelince; Mitolojinin geniş hayal gücünden faydalanalım.

“Karia bölgesinin kralı olan Damaethos’un kızı Syrna. Bir gün damdan düşer, tüm kemikleri kırılır. Tedavi etmeye bir sürü kişi gelir. Artık ölmek üzereyken, Podalirios tedavi eder. Bu sırada birbirlerine aşık olurlar, kız kurtulur ve evlenirler.”

“Mısır tanrıçası İsis, Ölüler Kitabı’nda hayat verici olarak gösterilmiştir. Kocasını hep çok sevmiş, her konu da destek olmuştur. Bir inanışa göre kocası Osiris’in öleceğini önceden görmüş, öldükten sonra hayata dönmesi için büyüler hazırlamıştır. Nitekim de, Osiris ölmüş, hayata dönmüş ve İsis’i hamile bırakmıştır. Horos adında bir oğlu olmuştur.”

Syrna kendisine hayat veren adama aşık olurken, İsis sevdiği adamı hayata döndürmüştür.

Bir kadın olarak, aşkın veya aşık olunan erkeğin tanımını size anlatamam ama şunu diyebilirim ki, kadın sevince hayata döner ve sevince ölüyü bile diriltir. Bu güç ve enerjiyi içimizde bir kadın olarak taşıdığımızı bilerek, yaşayalım.

Size, ne istediğinizi aramakla değil, onu bulmuş olarak geçireceğiniz bir yıl diliyorum.

Ebru Ziyanak
ebruziyanak@hotmail.com


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>