DİĞER HABERLER

Bericap Türkiye'den Kazakistan'a Dev Yatırım

Bericap Türkiye, Kazakistan ve diğer Orta Asya ülkelerindeki potansiyel ihtiyacı karşılamak amacı ile 3.5 milyon dolarlık bir yatırımla Kazakistan pazarında iddialı.
 
   
 
 
     
Türkiye'de otomotivden meşrubat ve suya, ilaçtan kozmetiğe, yemeklik yağdan süte, meyva suyundan biraya kadar tüm sektörler için kapak üretimi yapan Bericap Türkiye, Kazakistan ve diğer Orta Asya ülkelerindeki potansiyel ihtiyacı karşılamak amacı ile 2001 yılında, 3.5 milyon dolarlık bir yatırımla Kazakistan pazarına girdi.

Tüm yatırımı, teknoloji aktarımı ve personel eğitimi Bericap Türkiye tarafından sağlanan Kazakistan'daki bu dev yatırım, grup içerisinde Bericap Holding tarafından yapılmayan ilk yatırım olma özelliğini taşıyor. Lokal firmaların yanı sıra, Coca-Cola, Pepsi ve Nestle Su gibi uluslararası firmaların ürünlerine de kapak üretimi gerçekleştiren Bericap Kazakistan'a, yemeklik yağ kapağı üretimi için 2003 yılı sonunda 2 milyon dolarlık ek bir yatırım daha gerçekleştirilecek.

Türkiye pazar payı yaklaşık %75 olan Bericap Türkiye, 2002 yılı verileriyle, ciro bazında Türkiye'de ilk 600, ihracat bazında ise ilk 400 şirket içerisinde yer aldı. Bericap Türkiye, 1988 yılında Türkiye pazarındaki kapak ihtiyacını karşılamak ve ihracat yaptığı ülkelerin bazılarında uydu üretim tesisleri oluşturmak amacıyla kuruldu. Bugün 47 ülkeye ihracat yapan Bericap Türkiye, bu amaç doğrultusunda ilk adımını Kazakistan'da attı.

Kurulduğu 1926 yılından bugüne, hızla büyüyen ve yükselen Bericap Grubu, 315 milyon euro'luk toplam cirosu ve 70'den fazla ülkedeki satış organizasyonu ile kapak üretiminde dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri. Aralarında ABD, Almanya, İngiltere ve Çin gibi dünya devlerinin de bulunduğu toplam 15 ülkede 16 kapak üretim fabrikasına sahip Bericap Grubu'nun ayrıca çeşitli Avrupa ülkelerinde iki kalıp üretim fabrikası ve iki de AR-GE merkezi bulunuyor.


Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>