DİĞER HABERLER

Erçetin'den Fransızca albüm 

Sanatçı Candan Erçetin, ''Candan Erçetin Chante Hier Pour Aujourd'hui'' (Candan Erçetin Dünün Şarkılarını Bugün Söylüyor) isimli 5. albümünü Fransızca olarak çıkardı.
 
   
 
 
     
Modern bir anlayış ve teknolojik altyapı düzenlemeleriyle hazırlanan albüm, ''chanson''lar ve sevilen eski Fransızca şarkılardan oluşuyor.

Albümde Edith Piaf, Charles Aznavour, Gilbert Becaud, George Moustaki, Dalida, Jacques Brel ve Jeane Manson'un klasikleşmiş şarkılarını yeni düzenlemeler ve farklı yorumuyla seslendiren Erçetin,ayrıca kısa süre önce satışa çıkan ''Neden'' isimli  albümündeki ''Korkarım'' şarkısını da ''Il me semble'' adıyla Fransızca
olarak yorumluyor. 
 
Albümün prodüktörlüğünü de üstlenen ve halen Galatasaray Lisesi'nde müzik öğretmenliği görevini sürdüren Erçetin, eserin satışından elde edilecek gelirin bir bölümünü lisenin Eğitim Bursları Fonu'na aktaracak. 

Uzun yıllardır hayalini kurduğu albümü ''eğitimine emeği geçen herkese'' ithaf eden Erçetin, bu çalışmanın ''yurtdışına açılma projesi'' değil, sadece kendine emeği geçenlere ve ''chanson'' sevenlere bir hediye olduğunu bildirdi. 

Topkapı Müzik'in dağıtımını yaptığı albüm, bu hafta satışa sunulacak.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>