DİĞER HABERLER

Eski sevgiliniz 8 yıl sonra karşınıza çıkarsa?

"Geçtiğimiz günlerde beni tam 8 yıl önce terk eden ilk sevgilimle İstiklâl’deki Leman Cafe’de buluştuk. Şimdi ne alaka?" Gülay Haktankaçmaz'ın yeni yazıs...
 
   
 
 
     
Eski sevgiliniz 8 yıl sonra karşınıza çıkarsa?

Merhaba;

Geçtiğimiz günlerde beni tam 8 yıl önce terk eden ilk sevgilimle İstiklâl’deki Leman Cafe’de buluştuk. Şimdi ne alaka? Bu adam neden onca seneden sonra karşıma çıkmış olabilir ki? Yoksan “yeniden denemek” mi istiyor? Kafamda buna benzer sorularla dergiden çıktım, metroya bindim ve yaklaşık 15 dakika sonra Taksim durağında indim.

Yolda yürürken iki kez aradı beni. Sesi titriyordu: “Gülay naber? Ben Sedat. Şey, ben geldim de...”
Zaten buluşacaktım ve çıkmadan önce onu arayıp yola çıkmak üzere odluğumu bildirmiştim. Neden iki kez arayıp, üstelik “naber?” sorusunu kullanıyorsun ki? Neyse herhalde heyecanlı diye düşünüp adımlarımı gayet yavaştan aldım.

Birkaç dakika sonra Leman Cafe’deydim. Girişte, pencerenin yanında oturuyordu. Üzerinde kırmızı bir tişört ve kot pantolon vardı. Aynıydı. Hiç değişmemişti!

Neden gittim ki, şimdi ne konuşacaktım bu “yabancı” erkekle? Sekiz sene önce onun hakkında ne hissettiklerimi bile unutmuştum. Çok mu kızmıştım, çok mu üzülüp göz yaşı dökmüştüm. Hafızama bir şey olmuş, her şey silinmişti bir çırpıda işte.

Bira içiyordu. Ve de sigara... Sohbet ettik. Uzun uzun sohbet. Belli ki onun hâlâ birtakım beklentileri vardı. Ama benim gözlerim Sedat’a bakarken hayatımdaki erkeği özlüyordum. Sedat’la konuşurken hayatımdaki erkekle konuşmayı özlüyordum. Sedat’la değil.

Üç saatin ardından eve dönerken içimde hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını bir kez daha hissettim. Ben onu 8 yıl önce gömmüştüm. “İlk aşkların yeri ayrıdır” derler ya benimkisi öyle değilmiş bunu da anladım.

Şimdi düşündüğüm tek bir şey var. Sevgilimle bu Cumartesi çıkacağımız üç günlük tatil. Ha, şunu da söyleyeyim sana: Sedat’la buluştuğumu o da biliyor. Bu adamı işte bu yüzden çok seviyorum.

Sevgilerimle,
gh.
gulay@cosmoturk.com


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>