DİĞER HABERLER

NCR "The Banker Technology" Ödülü’nü aldı!

NCR ‘Akıllı Para Yatırma Çözümü’ ile
"The Banker Technology" Ödülü’nü aldı!
 
   
 
 
     
NCR, Akıllı Para Yatırma Çözümü ile ‘2003 The Banker Teknoloji Ödülü’nün Self-Service kategorisindeki ödülünü kazandı. The Banker tarafından sponsorluğu yapılan ödüller, finansal teknolojide sektörün en iyi, en yenilikçi ve en başarılılarını ödüllendiriyor. Ödüllerin
amacı hissedarların yükselen değerine ve müşteri hizmetlerine gerçek bir katkı sağlayan firmaları öne çıkarmak.

NCR bu ödülü tamamıyla entegre, uçtan uca akıllı para yatırma çözümüyle kazandı. Çözüm, ATM’den arka ofise uzanan imaj tabanlı bir işlem çözümü sunmasıyla benzersiz özellik taşıyor. Yatırılan tutar (nakit ve çek) müşteriye hemen onaylanıyor ve NCR patentli, Makbuz Üzerinde Çekin İmajı teknolojisi sayesinde, işlem belgeleniyor. Bu teknolojideki para yatırma işlemi mevcut durumda banka veznedarlarının yaptığı işlemden daha ayrıntılı bir bilgi içeriyor. Çözüm aynı zamanda, yatırılan nakit ve çeklerin real-time online olarak müşterinin hesabına yatmasına olanak sağlıyor.

Bugün banka veznedarlarınn yaptığı işlemlerin yüzde 40’ından fazlası para yatırma işlemidir
Bu yüksek hacimli ama düşük değerli işlemleri, otomasyona bağlayarak veznedar bankosundan self servis kanalına yönlendirmek, maliyet azaltılmasında büyük bir fırsat anlamına geliyor.

NCR self servis, akıllı nakit ve çek yatırma çözümlerinde pazarın liderlik bayrağını taşıyor. Tüm dünyada 70’den fazla müşteri yüksek maliyetli işlemlerin bankodan self servis kanalına taşımanın yararlarını yaşıyor. Müşteri hizmetlerindeki iyileştirmenin yanı sıra çözümün uygulanması ile işlem maliyetlerinde yüzde 75’e varan azalmalar görülüyor. Bir NCR müşterisi para yatırma işlemlerinin yüzde 100’ünü NCR self servis çözüme çevirerek 12 aylık bir dönemde 15 milyon ABD Doları tasarruf ediyor.

NCR’ın Finansal Çözümler Bölümü’nün Kıdemli Başkan Yardımcısı Keith Taylor
"Bu teknolojinin henüz çok yaygın olmadığı ülkelerde bile, otomasyona geçmiş para yatırma çözümü için çok büyük bir talep var. Müşteri için herşey kolaylık ve güvene dayanıyor. Pazarın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan bir çözüme sahip olduğumuza inanıyorum ve bu alanda yaptığımız çalışmanın The Banker tarafından ödüllendirilmiş olmasından dolayı çok mutluyum" dedi.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>