DİĞER HABERLER

Paranız varsa kaçırmayın

"Konser enflasyonu aldı başını gidiyor. Müzikseverleri mutlu edecek konserler için ajandanızı önceden işaretlemeyi unutmayın.* Aslı Atasoy'un yeni yazısı...
 
   
 
 
     
Paranız varsa kaçırmayın

Konser enflasyonu aldı başını gidiyor. Müzikseverleri mutlu edecek konserler için ajandanızı önceden işaretlemeyi unutmayın.

Uzun zamandır konser haberlerine yer vermiyordum. Biraz üşengeçlik, biraz sıcaklar… Doğru dürüst hiçbir konsere gitmiyorum desem yalan olmaz. Biraz da konser enflasyonuna inat galiba. O kadar çok etkinlik var ki insanın başı dönüyor. Memleket topraklarında neredeyse kişi başına bir konser düşüyor. Bunun sevindirici olduğunu inkar etmiyorum. Ancak bilet fiyatlarının biraz daha uygun olması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa ince eleyip sık dokumaktan insan hiçbir konsere gidemiyor.

Yaz gelince en güzel konserler açık havada oluyor. Benim favori mekanım Park Orman. Keyifli bir atmosferde iyi isimleri dinlemenin tadına doyulmuyor. Özellikle her zaman serin olması da başka çekici özelliklerden. Bunalma olasılığınız asla yok.

Şimdi gelelim şu sıralar gidilmesi farz olunan konserlere. Öncelikle Most’un düzenlediği Açıkhava Konserleri yine bu yazın gözde konserleri. İlk önereceğim konser 22 Temmuz Cuma gecesi düzenlenecek olan Zuhal Olcay ve Bülent Ortaçgil konseri. İlki geçen yıl düzenlenen, ikilinin ‘Başucu Şarkıları’ isimli konseri gerçekten güzel geçmişti. Türk pop müziğinin birbirine yakışan bu iki isminin performansı görülmeye değerdi.

Olcay ve Ortaçgil bu sene de sıkı bir konser vermeye hazırlanıyor. Geçen seneden farklı olarak bu konserde Zuhal Olcay’ın yeni çıkacak albümünden şarkılar seslendirilecek. Dört yıl önce yayınlanan ‘Başucu Şarkıları’nın ikincisi bu konserin ana teması. Sanat yönetmenliğini Bülent Ortaçgil’in yaptığı konserde ikiliye Gürol Ağırbaş, Baki Duyarlar, Akın Eldes ve Cem Aksel eşlik edecek.

Dulce Pontes Türkiye’de...

İkinci gidilesi konser geleneksel Portekiz ve Fado müziğinin kraliçesi Dulce Pontes. Sanatçı, 24 Temmuz Pazar gecesi Türkiye’deki hayranlarıyla buluşuyor. Dulce Pontes’in ‘A Cancao do Mar’ şarkısı bilinmesine rağmen sanatçının ismi maalesef bilinmiyor. Akdeniz müziğinin başarılı ismi başarılarını altın plaklarla tescillemiş durumda. Türkiyeli müzikseverlerin canlı dinleme fırsatını yakalacağı Dulce Pontes, hüznün ve aşkın müziği olarak bilinen Fado’nun şarkılarını Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda güzel sesiyle yorumlayacak.

Bir kez daha Goran Bregoviç...

Artık ülkemizin gediklilerinden olan Goran Bregoviç yine Açıkhava Tiyatrosu’nda. Bregoviç, 27 Temmuz Çarşamba gecesi İstanbul’da ‘Çingeneler Zamanı’, ‘Yeraltı’, ‘Arizona Rüyası’, ‘Kraliçe Margot’ gibi filmlerin müziklerinin yanı sıra yerel şarkıları da seslendirecek. Belgrad Senfoni Orkestrası ve Korosu sanatçıya eşlik ediyor. Türkiyeli müzikseverlerin ve Sezen Aksu’nun yakından tanıdığı ve çok sevdiği Bregoviç, karşımıza iki dirhem bir çekirdek çıkacak.

Her daim Duman

İstanbul yazının diğer konserleriyse Yedi Kule Zindanları’nda. TRT’nin hayır işleyerek parası olmayan müzikseverler için konserleri yayınladığını hemen belirteyim. Zindanlarda Sabahat Akkiraz’dan Demirhan Baylan’a pek çok kişi sahneye çıkıyor. Her zevke göre yapılan konser programında aradığınız türde müziklerden mutlaka bulursunuz kanaatindeyim.

Yedi Kule’nin favori ismi tabii ki Duman. 29 Temmuz Cuma gecesi Türkiye’nin en iyi grubu Duman sizlerle olacak. Sizlerle olacak diyorum çünkü maalesef ben o tarihlerde İstanbul dışında olacağım. Yeni albümünü canlı canlı çalacak olan Duman’ın konserine iki eliniz kanda olsa gidin.

Aslı Atasoy
asli@cosmoturk.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>