DİĞER HABERLER

Pazarlama Elemanına Dj`lik Yaptırmayın!

Markanızın müziğini profesyonellere teslim edin...
 
   
 
 
     

Türkiye’de 4000’in üzerindeki halka açık noktada yasal müzik yayını yapan SMG uyarıyor: Markanın imajından mağaza içi trafiğine, çalışan verimliliğinden satışlarına birçok unsura etki eden müzik, herkese emanet edilmez!

AVM’ler, mağazalar, restoranlar, oteller ve spor merkezleri gibi halka açık mekanlarda müzik söz konusu olduğunda uzmanlık unsuru öne çıkıyor. Çünkü müzik işin ehli olmayan ellere emanet edildiğinde istenmeyen pek çok sorunla karşılaşılabiliyor. Türkiye’de profesyonel bir yardım alınmıyorsa müzik konusuyla genellikle mağaza koordinatörleri veya pazarlama uzmanları ilgileniyor. Ancak bu durum markalar için önemli sorunları da beraberinde getirebiliyor.

Halka açık noktalarda yapılan tüm müzik yayınlarında, karşılaşılan en büyük sorunların başında hukuki problemler geliyor.

Doğru müzik meslek birliklerine iletilmesi gereken telif bedelleri ödenmediği takdirde marka, davalar ve yüksek miktarlarda cezalarla karşılaşılabiliyor. Yaşanan ikinci sorun ise markanın hedef kitlesine uygun olmayan bir müzik yayını yapılması… Bu durum müşterilerin mağazada daha az vakit harcamasına ve hatta daha az alışveriş yapmasına neden oluyor.

Ayrıca müziğin merkezi bir sistemden yönetilmesi, marka kimliği ve imajı oluşturmada büyük önem taşıyor. Müzik yayınının mağazadaki personele bırakılması bu açıdan da bir risk oluşturuyor. Personel istediği zaman istediği şarkıyı yayınlayarak markanın kimliğinden mağaza içi trafiği, satışlardan iş arkadaşlarının verimliliğine birçok konuya olumsuz etki edebiliyor.

Bütün bu problemlerin yaşanmaması için müzik yayınının bu işin profesyonellerine emanet edilmesi şart. AVM’lere, restoranlara ve önemli perakende markalarına dijital müzik iletim hizmeti sunan SMG, hem yazılımının özellikleriyle hem de telif bedeli ödemeyen şirketlere sağladığı çözümlerle sektöre öncülük ediyor. Türkiye’de daha önce uygulanmamış, özel olarak geliştirilen bir müzik iletim metodunu kullanan SMG, yayınları tek merkezden yöneterek markaya uygun müzik hizmeti sağlıyor. SMG’nin yayın için geliştirdiği özel yazılım, markanın tüm şubeleri için ayrı ayrı yönetilebildiğinden hazırlanan yayın akışlarına; şubeye özel kampanya, indirim, reklam gibi anonsları da eklenebiliyor.

SMG, güvenli ve tek merkezden yönetilen dijital yayınları sayesinde tüm yayınların yasallığını garanti altına alıyor. Müzik meslek birliklerine, şirketler tarafından bildirilmesi gereken müzik kullanım raporları da SMG tarafından hazırlanarak şirket adına ilgili müzik meslek birliklerine iletiliyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>