DİĞER HABERLER

Sevgililer gününde evde romantizm nasıl yaşanır?

Sabaha güzel bir yatak kahvaltısıyla başlayın. Çilek ve şampanyayı romantizm dozunu arttırmak için kullanabilirsiniz. İşte romantik dakikalar...
 
   
 
 
     
"Sevgililer Günü" resmi tatil sınıfına geçemedi. Bize sorarsanız akşama yapılacak sıkı bir program bütün sıkıntılarınızı unutturacaktır. Tabii bir cingözlük yapıp işten kaçmadıysanız!

Mekan hazırlama

Günü ve geceyi birlikte geçireceğiniz mekanın her zamankinden farklı görünmesi büyülü saatler için şart. Yeniyıl süsleri, balonlar, evin değişik yerlerine dağılmış rengarenk mumlar, maskeler, çiçekler, tütsüler, ışığı kapadığınızda tavanda ve duvarlarda parlayacak ay ve yıldızlar romantik ve eğlenceli bir ortam yaratmak için kullanabileceğiniz aksesuarlar. Evin değişik yerlerine, örneğin sokak kapısından başlayarak evdeki tüm kapılara, aynalara, buzdolabının kapısına, yatağınızın başucuna sevgi notları, elinizden geliyorsa ya da gelmiyorsa da- sevimli çizimler, çiçekler iliştirebilirsiniz. Tabii en önemli noktalardan biri yemek faslı. Eğer klasik bir yemek planlıyorsanız, güzel bir masa örtüsü, çiçekler ve mumlar şart. Ama biraz farklı bir ortam yaratmak istiyorsanız o güzel örtüyü yere, hele varsa şöminenizin önüne ya da pencere kenarına serebilir, Sevgililer Günü yemeğinizi bir piknik havasında geçirebilirsiniz.

Aşk Şarkıları

Böyle romantik bir gece müziksiz geçer mi? İşe aşk şarkılarıyla dolu bir CD alarak başlayabilirsiniz. Ama daha güzeli ikinizin de sevdiği aşk şarkılarından seçip kendiniz bir kaset doldurabilir, aralara aşk şiirleri ve hatta kendi okuduğunuz şiirleri serpiştirebilir, ona bu şarkıların arasından sevgi sözcükleri fısıldayabilirsiniz. Gecenin en güzel parçası elbette sizin şarkınız olacak. Ama Wonderfull Tonight ve Sensiz Olmaz'ın büyüsüne güvenin.

Aşk şiirlerini küçümsemeyin

Bütün bunların yanında güzel bir aşk şiiri, bir iki demet çiçek, bir kadeh şarap, küçük bir armağan iyi gider. Şairlerin tüm kalplerini, acılarını, hayatlarını ortaya döktükleri aşk şiirlerini gözardı etmeyin. Bu duygular sadece o insanlara ait değil, evrensel. Sevgilinizle sevgiyi en güzel anlatanların şiirlerini paylaşın; Atilla İlhan'ın, Nazım Hikmet'in, Can Yücel'in, Cemal Süreyya'nın, Pablo Neruda'nın şiirlerini, Shakespeare'in sonelerini okuyun birbirinize.

Aşkınızı İfade Edin

Bu yıl bir değişiklik yapın sevgilinize, 'Ünlü Aşk Mektupları'nı hediye edin. Aragon'dan, Kafka'ya, Çehov'dan Miller'a tarihin en ünlü aşıklarının mektuplarını birlikte okuyabilirsiniz. Tabii sizinkiyle birlikte.


Kaynak:
www.nenasil.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>