DİYET

Genetik Yapınız Diyetinizi Belirliyor

Genetik yapınız nasıl beslenmeniz gerektiğini gösteren en önemli göstergelerden biri.
 
   
 
 
     

GENETİK YAPIYA GÖRE DİYET

Bireyin genetik özellikleri ile beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı arasındaki ilişkiyi inceleyen Nutri Genetik biliminden hareketle hazırlanan genetik testler ile şu anki beslenme ve yaşam tarzı alışkanlıklarınızın hangilerinin genetik yapınıza uygun olduğunu, hangilerinin ise üzerinde durmanız gerektiğini ortaya koyuyor. Çünkü besin maddelerine duyulan ihtiyaç, her birey için farklıdır. Genetik testini yaptırdıktan sonra size sunulan raporda genetik yapınız, yaşınız ve cinsiyetinize göre hazırlanmış besin bileşenleri tabloları, diyetisyeninizin hazırlayacağı diyete temel oluşturacaktır.

Bu test ile genetik yapınız ışığında vücudun ihtiyaç duyduğu besinler belirleniyor, böylece sağlığı koruyarak beslenmeyi ve gerekiyorsa vücut yağ kitlesinin azaltmasını sağlıyor. Bu şekilde, arzu edilen estetik görünüme ve optimum vücut bileşimine kavuşurken kişi sağlığından ödün vermiyor, hatta doğru beslenme ile sağlığını koruyor.

Beden kitlesinin su, yağlar ve diğer yağ içermeyen bileşenlerden (özellikle kas ve kemik dokusu) oluşuyor. Birçok zayıflama ve kilo verme programı vücut ağırlığında önemli bir düşüşe yol açar. Bu durum zayıflamak isteyen bireyleri tatmin eder. Oysa ki birçok durumda vücudumuz yağ ile birlikte kas ve su kaybetmiş, kemiklerden mineral kaybına uğramıştır. Son derece ciddi sağlık sorunlarına yol açan bu durumlardan korunmak için bedeninizin özelliklerinin bilimin son gelişmeleri ışığında keşfedip optimum vücut bileşimine ve arzu ettiğiniz estetik görünüme sahip olmak Genetik Yapıya Göre Diyet ile mümkündür.

GENETİK YAPIYA GÖRE DİYETİN HEDEFLERİ NELER?

• Vücudunuzun kemik yapısının güçlü olmasını

• Kan şekerinizin regüle olmasını

• Kan yağlarınızın düzenlenmesini

• Damarlarınızın daha sağlıklı olmasını

• Antioksidasyon ve detoksifikasyon kapasitenizin size özel bir şekilde desteklenmesini sağlar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>