ESTETİK

Yaş Ruhta Saklı! Shambala Clinic`de “Bakım Şart®”

Yılbaşına geri sayıma başladığımız bu günlerde bu özel gece için sadece kıyafetlerimizi değil cidimizi de bu özel gece için hazırlamalıyız.
 
   
 
 
     

Cilt bakımı yüz gençleştirme planının ilk adımıdır.Yüz bakımında cildi yeniden canlandırmak, derinlemesine temizleyerek arındırmak, siyah nokta, akne gibi problemleri çözmek , ihtiyacı olan nemi kazandırmak en önemli adımdır. Ancak cilt bakımı yapılırken kırışıklık, elastikiyet problemleri,ve lekelenmeleri giderecek uygulamalar gözenek sıkılaştırıcı ek uygulamalarla da desteklenmelidir.

Shambala Clinic Medikal Direktörü Estetik Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu “Daha genç görünmek herkesin dileği ancak, estetik uygulamalar yapılırken doğallıktan kopmamaya gayret göstermek gerekir.

Estetik operasyonun işlemin değil, daha güzel ve estetik bir görünümün farkediliyor olması yapılan uygulamanın doğal sonuçlar yarattığının en önemli göstergesidir. “

“Antiaging uygulamalarda bazen mimik kasları dondurularak, bazen de cildin çökme yaptığı noktalar doldurarak daha genç bir görünüm sağlanabilir. Dolgu işlemlerinde özellikle ışık dolgusu olarak adlandırılan gözaltındaki morluk ve çökmelerin görüntüsünü azaltan uygulama, bakışların daha canlı , enerjik olmasını ve yorgunluk görünümünün azalmasını sağlamaya yardımcı olur..”

Op. Dr. Bayraktaroğlu 40 lı yaşlar sonrasında cildin nemini kaybettiğini , kuruduğunu belirtti. Kırışıklıkların bir kısmı nem ve kolajen kaybından diğer bir kısmı mimiklerden oluşur.

Mezoterapi, Somon DNA’sı gibi yöntemlerle cilde ihtiyacı olan, vitamin , mineral, hyaluronik asit takviyesi yapılarak, cildin daha canlı görünmesine yardımcı olur.. Somon DNA’sı bir çeşit mezolifting yöntemidir; yüze, boyuna ve dekolteye uygulanabilir.

Mezoterapi ve Somon DNA’sı cildi yeniler, canlandırır ve sağlıklı bir ışıltı kazandırmaya yardımcı olur “ şeklinde görüşünü paylaşmıştır.

Vücut bakımı da cilt bakımı kadar önemlidir. Vücut peelingi ile başlar, maske uygulanır. Sonrasında parlaklık veren, toksinlerden arındıran, cildin nefes almasını sağlayan, tazelik hissi uyandıran , rahatlatıcı, dolaşımı arttıran bakımlarla devam eder.

Sonuç nemli ve ışıltılı bir cilt...
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>