EVLİLİK

Damat Stresliyse

O hoş, sevimli adam gün geçtikçe patlamaya hazır bir bombaya dönüşmekteyse telaş etmeyin...
 
   
 
 
     

HARCAMALAR BÜYÜK PROBLEMDİR

Evlenmek hemen hemen herkes için oldukça pahalıya patlayan bir iştir. Hepimiz bu gerçeği iyi biliriz. Ama bir şeyi genel olarak bilmek gayet soyut bir hisken, insanın kendini “Bu ödemelerin altından nasıl kalkacağım ben?” diye düşünürken bulması, bambaşka hislerdir. Damat olmaya özenirken, kendini birden bire bir yığın borca batmış bulan erkek gergindir. Bir yandan sizin için ve kendi için her şeyin en güzelini arzu eder, diğer yandansa sürekli olarak, bütün bu ödemelerin altından kalkması için kaç yıl daha köle gibi çalışması gerektiğini hesaplar. Herkes bu tür ikilemler yaşar ama önemli olan bu ikilemin, erkek üzerinde yarattığı baskının şiddetidir.

DESTEK SORUNU

Damadın stresini paylaşabileceği, olayları espriyle ele alacak, pratik bir arkadaşı varsa, işiniz çok kolay demektir. Komik ve damada her konuda yardımcı bir erkek arkadaş, başarılı düğünler için sokağınızın köşesindeki dükkanlar kadar vazgeçilmezdir. Bu dakikadan itibaren herkes birbirine bunu iletsin. Çünkü bu tip bir arkadaş demek, damadın kendini küçük düşürecek bir yumruk atmasını engelleyen mükemmel bir dengeleyiciye sahip olmak demektir. İyi arkadaş düğünde çok içmeyen, içince kendini dağıtmayan, moral veren ve pratik çözümler üreten kişi anlamına gelir ve her damadın bu türden bir yakın arkadaşın desteğine ihtiyacı olur. Bu arkadaş, gelin arabasını süsletmeye götürür, bahşiş isteyenlere zarflarda paralar dağıtır, arabayı kullanır, damada moral ve destek verir.

ALKOL SORUNU

Kendi düğününüzde konuklarınız arasından birilerini kapı dışarı etmek zorunda kalmak gerçekten kötü bir histir. Ama kimi zaman bunu yapmaya mecbur kalabilirsiniz, özellikle öğleden sonra yapılan bir nikah töreninin ardından küçük bir kokteyl veriyorsanız ve daha sonra düğün yemeği planınız varsa, kimi konuklar ölçüyü biraz kaçırabilir. Dozu kaçıran birileri elbette gecenin ortalarına doğru hareketlerini kontrol edemez hale gelir. Genellikle kokteyl sırasında insanların karnını doyuracak kadar yiyecek servisi yapılmaz. Aç karnına alkol alan insanların çabucak sarhoş olduğu herkesin bildiği bir durumdur. Hele sıcak bir yaz gününden bahsediyorsak… Her şeye rağmen bu türden bir olay yaşarsanız mümkün olduğu kadar pozitif olmaya devam etmelisiniz. Düğünlerin anlamı mutluluk verici bir birleşmenin kutlanmasıyken, bulunduğunuz ortamda mutsuzluk veren şeylere izin vermeyin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>