GÜZELLİK

Dertsiz Tasasız Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Yumuşak, ipeksi, kıldan tüyden arınmış bacakların hem görünümü hem de verdiği his muhteşemdir. İşte püf noktaları...
 
   
 
 
     

KADINLARA ÖZEL TRAŞ JİLETLERİ

Hızlı, ucuz ve acısız bir yöntemdir. Tabii dikkatli olduğunuz sürece... Ancak, işin kötü yanı bacaklarda oluşabilecek kesikler ve tüylerin hızla yeniden çıkması. Traş kolay ve vücudunuz her yerinde hiç düşünmeden uygulayabileceğiniz bir yol, yüzünüz hariç... Tüylerden kurtulmanın muhtemelen en yaygın yolu. Arada bazı aksilikler de olabilir. Kıl dönmesine yatkın olanlar bu durumdan en fazla acı çekecekler arasında yer alıyor. Kadınlara özel traş kremlerinden kullanarak bacakları traş etmek için en iyi yer, tuvalet ya da banyo.

İpucu: Banyoda ya da duşta traşa başlamadan önce, suda bir süre kalarak cildinizin ısınmasını ve kılların yumuşamasını sağlamayı unutmayın.

TÜY DÖKÜCÜ KREMLER

Bu kremler bacaklar, kollar, bikini bölgesi ve yüzdeki kıllar için harika bir seçim. Ayrıca fiyatları da yüksek değil ve kalıcı çözüm sunuyorlar. Geride kıl kökleri gibi kalıntılar bırakmıyorlar. Öte yandan, uygulanması biraz pisliğe yol açabilir, bazen kötü kokarlar. Tüylerin yeniden çıkması uygulamadan beş ila yirmi gün sonra gerçekleşir.

İpucu: Tüy dökücü krem kullanmadan önce, her zaman önce bir miktar kremi vücudunuzun küçük bir bölgesine uygulayarak alerjiniz olup olmadığını tespit edin. Uygulamadan en az iki saat sonraya kadar güneşe karşı koruyucu ürünlerden ya da vücut losyonlarından kullanmayın.

AĞDA

Başlangıçta oldukça acı verebilir. Ancak bu işe alıştıkça çekeceğiniz acı daha da azalır. Kılların bulunduğu bütün bölgeler için iyidir, evde ya da güzellik salonunda uygulanabilir. Büyük bir dezavantajı yeniden ağda yapabilmeniz için kılların gözle görülür oranda büyümesini beklemek zorunda olmanızdır. Bu da genellikle dört ile altı hafta sürer. Ağdadan iki hafta sonra ince kıllar baş gösterir.

İpucu: Ağdadan sonra iki ila üç gün boyunca güneşten kaçınının. Acıyı azaltmak için uzun kılları ağdadan önce makasla kırpın.

ELEKTROLİZ

Bu yöntem sadece güzellik salonlarında uygulanabilir. Hem pahalı hem de zaman alıcıdır. Ancak bazı durumlarda kıllar bir daha hiç çıkmaz, bu yüzden son derece etkili olabilir. Yumuşak lazer ışığı başka bir seçenektir. Ancak mükemmel sonuçlar elde edilmesine karşın, kalıcılığı garanti edilemez.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>