GÜZELLİK

Göğsün mü var, derdin var!...

Koşsanız koşamazsınız, sahilde rahat rahat salınamazsınız. Otobüse yetişmeye çalışsanız, tüm gözler üzerinizde olur. Neymiş? Göğsünüz büyükmüş! Peki nasıl başa çıkacaksınız göğsünüzle? İşte size 6 öneri:
 
   
 
 
     
Göğüslerin büyük olması genellikle hayranlık ve takdirle anılsa da, taşıyan bilir. Bir kere öyle her istediğinizi giyemezsiniz. Mayo veya bikini alırken zorlanmanız çok olası. Her sütyen üzerinize olmaz. Sarma, sırt ağrısı gibi problemler de cabası... Peki nasıl başa çıkacaksınız göğsünüzle? İşte size 6 öneri:

İyi bir sütyen alın.

Her kadın iyi, kaliteli bir sütyene sahip olmalıdır ama bu, büyük göğüslü kadınlar için daha da önemlidir. Yanlış sütyen, teninizi tahriş edebilir, göğsünüzde taşmalara ve nahoş görüntülere sebep olabilir veya göğüslerinizi sarkık, basık gösterebilir. Öte yandan doğru bir sütyen, kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar, göğüslerinizi daha iyi taşır ve giysilerin üzerinizde daha iyi durmasını sağlar. Göğüsleriniz büyükse, balenli olan ya da küçük gösteren (minimizer) modelleri tercih edin. Balenliler göğüslerinizi kaldırırken, minimizer'lar da göğüslerinizi biraz daha küçük gösterir. Hangisini alırsanız alın, mutlaka satıcıdan yardım isteyin ki, sizin beden ölçünüze uygun olan doğru ürünü sayın alabilesiniz. Ayrıca kalın askılı sütyenleri de tercih edin. Bunlar göğüslerinizi daha iyi destekler ve taşır.

Bol ve şekilsiz bluzlardan kaçının.

Göğüsleri büyük olan kadınların en sık yaptıkları hatalardan biri de, göğüslerini kamufle etmek amacıyla bol ve büyük bedenli tişört ve bluzlar almalarıdır. Oysa bol üstler, sizi sadece daha iri, göğüslerinizi de daha büyük gösterir. Üzerinize oturan, ama yapışmayan tok kumaştan üstleri ve ceketleri tercih edin. Ceket sizi özellikle ince gösterir.
Yakalara dikkat!

Göğsünüz büyükse, uzak durmanız gereken şeylerden biri de balıkçı yaka kazak ve bluzlar. Bunlar, göğüslerinizi olduğundan da büyük gösterecektir. Bunun yerine çok derin olmayan V yakalıları, yakası açık düğmelileri, kısacası dikkati göğsünüzden uzaklaştırıp, yukarılara çekecek giysileri tercih edin.

Desenleri denememezlik etmeyin.

Fazla süslü olmayan büyük desenler büyük göğüsleri kamufle eder. En iyi görüntüyü elde etmek için, desenli V yakalı veya desenli açık bisiklet yakalıları giyebilirsiniz.

Anvelop üstlerden edinin.

Anvelop üstler, bakınca kolayca açılacak gibi göründüğünden fazla güven vermeyebilir ama aslında giyildiğinde üstünüzde çok iyi durur. Üstelik üzerinize tam uyacak şekilde ayarlama şansınız da vardır. Düz paça pantalon ve topuklularla giyerseniz, daha ince görünebilirsiniz.

Cekete boşvermeyin.

Tıpkı bluzlarda olduğu gibi, üzerinizden sarkan şekilsiz ceketler sadece daha iri görünmenize yol açar. Yumuşak hatlara sahip ceketleri tercih edin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>