GÜZELLİK

Kozmetikte Trend Neler Olucak?

Renk trendlerine göre 2017, “Kusursuz”, “Büyüleyici” ve “Canlı” bir yıl olacak…
 
   
 
 
     

BASF 2017 Renk Trendleri koleksiyonu, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri üreticilerine, tüketicilerin işlevsel ve duygusal ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak üzere çeşitli renk ve efekt pigmentleri, aktif maddeler ve formülasyonlar sunuyor. Kapsamlı pazar araştırmasını takiben şirket, bir sonraki yılın trendlerini belirledi ve bunları yansıtmak üzere renkleri dikkatli bir şekilde gruplandırdı.

BASF Kişisel Bakım Pazarlama Müdürü Valérie Pian-Parison, “BASF'nin 2017 Renk Trendleri, her biri küresel pazardaki kültürel faktörlere dayanan dört farklı güzellik profilinden oluşuyor. Müşterilerimize, tüketicilerde gerçek anlamda yankı uyandıracak ürünler ve marka deneyimleri oluşturmaları konusunda yardımcı olabilmek için bölgesel ve dünya çapındaki gelişmeler ile gerçekleştirilen defileleri yakından takip ediyoruz” dedi.

Harika bir görünüm - Smart and Seamless (Zeki ve Kusursuz)

Smart and Seamless renk koleksiyonu, günlük yaşamlarına teknolojiyi entegre eden ve şık güzellik ürünleri arayan insanlara hitap ediyor. Düzgün çizgileri, kusursuz bitişleri ve sezgisel detayları tercih edenlere yönelik hazırlanan Smart and Seamless, pudralı renk paleti, laboratuvar yeşili, metalik tonlar ve zarif beyazlar ve ayrıca çıplak ve doğal ten rengi tonları içeriyor. Formülasyonlarda, yumuşak şekiller, tebeşir yoğunluğu ve köpükler, asil ve sertlik hissiyle karşıtlık oluşturuyor. Smart and Seamless renk koleksiyonunda yer alan (Çelik Mavi Gölge) Steel Blue Shadow, gözlere çarpıcı bir görünüm sağlıyor ve yüzde 100 uçucu, doğal bazlı bir yumuşatıcı olan Cetiol® Ultimate sayesinde kolay uygulanıyor. Timica® Terra White, (Pürüzsüz Beyaz Tırnak Cilası) Sleek White Nail Polish'te hemen fark edilmeyen, ancak ince bir güzelliğe sahip inci beyazlığı sağlarken, Reflecks™ (Çok boyutlu Değişen Safir) MultiDimensions Shifting Sapphire ise mavi tonlarından menekşe rengine kadar modern bir renk efekti oluşturuyor.

Zamansız zarafet – Glam Now (Şimdi Büyüle)

Hollywood'un ikonik film yıldızlarının yaşam tarzını ve mirasını hatırlatan Glam Now, modern kadınlar için güzelliği yeniden tanımlıyor. Zamansız zarafet, pelüş kadife erik renkleri, feminen pembe renkler, ten renkleri, çarpıcı kırmızılar ve gece mavileri ile bu koleksiyonun merkezinde yer alıyor. Metalik bir örgü, lüks altın ve zengin bakır renkleri ile klasik renklere modern bir dokunuş yapılıyor. Kullanan kişinin mükemmel bir görünüme sahip olmasını sağlamak üzere; Velvet Red kışkırtıcı, zengin kırmızı tonları ve retro yarı mat özelliğiyle Cloisonné® Red ve Cloisonné® Vivid Red ile rujlarda göz alıcılık elde edildi.

Doğadan esinlendi – Alive (Canlı)

Alive renk trendi, doğanın canlılığı, çeşitliliği ve zenginliğinden keyif alan kişilerin ilgisini çekiyor. Koleksiyon, meyvelerin sululuğundan, doğanın canlı renklerinden, yaz yağmuru sonrası ağaçların doygun yeşilinden, okyanusların ve gökyüzünün derinliğinden ilham alıyor. Koleksiyonun ruh hali, renkli olduğu kadar saygıdeğer, görünümü eğlenceli olduğu kadar mütevazı ve sağladığı his ise hem çiy tazeliği, hem de zengin duygulardan oluşuyor. Örneğin Juicy Red Lip Gloss, Cosmedia® DC sayesinde parlak, uzun süre nektarımsı bir doku sağlarken, Cetiol® C5 C ise sürdürülebilirliğini artırıyor. Cloisonné® Vivid Red canlı bir pembe-kırmızı tonu oluştururken, Reflecks™ MultiDimensions Twisted Terracotta ise pirinçten bakıra kadar değişen toprak rengi tonlarını sağlıyor.

Kendini tavizsiz şekilde ifade et – Gen You (Senin Çağın)


Karıştır ve eşleştir, radikal kontrastlar, pastel tonlar ve müthiş neon renkler ile Gen You, yaratıcılık ve kendini ifade etmekte sınır tanımayan yeni nesil gençleri hedefliyor. Ruj ve dudak parlatıcıları ile birlikte Pop of Pink Lip Lacquer (Pembe Dudak Cilası), Gen You trendinin bir örneği. Bir ahududu rengi olan MultiReflections™ Soft Sparkle Orchid (Çoklu Yansıma, Yumuşak Parlak Orkide) hem menekşe rengi hem de kırmızı içerirken, Chromalite® Magenta ise Hyaluronic Filling Spheres™'in dolgunlaştırıcı etkisiyle vurgulanan tatlı bir lila rengi yayıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>