GÜZELLİK

Mayanın Güzellikleri

Eski Mısır`da kadınlar güzelleşmek için mayayı ciltlerine sürerlermiş. Veee....
 
   
 
 
     

Ayrıca dezenfekte etmek ve çabuk iyileşmesini sağlamak için yaraların üzerine maya koyarlarmış.

Mayanın güzellik için faydaları...

VÜCUT VE YÜZ


Yüzünüzü nemlendirmek ve dış etkenlere karşı korumak için maya kullanabilirsiniz. Yüksek dozda protein içeren maya, cilt dokularının yeniden yapılanmasını sağlıyor. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor.

Maya, bağışıklık sistemini güçlendirerek cilt alerjilerini önlüyor. Cildi hem içeriden hem de dışarıdan besliyor.

SAÇLAR

Maya özellikle stresli dönemlerde saçların dökülmesini önlüyor. Saçlarınız için aşağıdaki karışımı uygulayabilirsiniz:

4 çorba kaşığı toz mayayı 1 bardak ılık suda eritin. Saç diplerine friksiyon yaparak yedirin. Birkaç dakika bekledikten sonra bol suyla durulayın.

ELLER

Maya ellerin de dostu. Yatmadan önce 1 kahve fincanı ılık süte 1 tatlı kaşığı yaş maya ilave edip eriyinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız bu doğal el kremini ellerinize masaj yaparak yedirin. 10 dakika bekleyip ılık suyla yıkayın. Ellerinizin yumuşacık olduğunu farkedeceksiniz.

MAYALI YÜZ MASKESİ

Maya ile hazırlanan maskeler sorunlu ciltleri iyileştiriyor.

2 çorba kaşığı yaş mayayı bir kaseye alıp 1 çorba kaşığı ılık su ilave edin ve yoğun bir krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Göz ve dudak çevresi dışında tüm cildinize yuvarlak herketlerle masaj yaparak yedirin. Kuruması için 10 dakika bekleyin. Cidinizi hafif ıslatılmış pamukla temizleyip, önce ılık suyla, sonra soğuk suyla durulayın ve havlu ile tampon yaparak kurulayın. Bu maskeyi 20'li yaşlardaysanız ayda bir kez, 30'lu yaşlarda iseniz on beş günde bir, 40'lı yaşlarda iseniz haftada bir, 50'li yaşlarda ise haftada iki ya da üç kez uygulayabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>