GÜZELLİK

Pudra Nasıl Kullanılır?

İşte pudrayı doğru kullanmanın yolları…
 
   
 
 
     

Günlük makyaj için kurtarıcı niteliğinde olan pudralar, kullanırken dikkat edilmesi gereken ürünler. Cilt tipinize ya da kullanım sürenize bağlı olarak seçiminde özen göstermeniz gereken pudra, güzellik için mutlaka her kadının çantasında bulundurması gereken bir ürün.

Normal bir pudranın kullanım süresi 2 yıl kadarken, bu süre sıkıştırılmış pudralarda daha kısadır. Kullanım süresi bittikten sonra pudraları kullanmamaya özen gösterin. Diğer bir önemli nokta ise, pudranın cilde uygulanış biçimi. Kalın bir tabaka halinde uygulamak, ciltte donuk bir görüntü yaratacaktır. Bu yüzden yüzün her yerinde eşit ve ince bir tabaka halinde olmasına dikkat edin.

Pudrayı sürdükten sonra dağılmasını ya da topaklanmasını önlemek için pudra kullanmadan önce mutlaka nemlendirici uygulanmalıdır. Bu şekilde pudranın ciltte kalma süresi artacaktır.

Ten renginize uydurmakta zorlanırsanız, şeffaf pudra tercih edebilirsiniz. Parlak bir görünüm elde etmek istiyorsanız, bronz pudraları uygulamak akıllıca olacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>