KÖŞE YAZILARI | BURAK TAŞKIRAN

Weekender - 4

İşte Cosmoturk.com ‘ un en çok gezen ekibinin sizin için seçtiği etkinlikler. (Burak Taşkıran)
 
   
 
 
     

Bu hafta yurtdışından gelen soğuk hava dalgası zerre kadar umrumuzda değil.Esas umrumuzda olan şey yurt dışından gelen müzik dalgası.Birbirinden farklı o kadar güzel etkinlikler var ki ; yapmamız gereken tek şey 957493. kez tekrarı dönen klasik ana haber bülteni uyarılarına pek fazla kulak asmayıp,daha kalın giyinerek kendimizi eve hapsetmemek!
CRYSTAL FİGHTERS @ SKANDAL , 13 OCAK CUMA .

Grup olarak geçtiğimiz yıl Freshtival'ı sallayan Crystal Fighters, DJ setiyle Skandal!'ın tozunu attırmaya geliyor..

İsmini grup üyelerinden birinin babasının bitmemiş bir operasından alan Crystal Fighters, müzik türlerini harmanlamasını iyi biliyor.. Rave, 90'ların Trash-Techno'su ve Discopunk'ı ülkeleri İspanya-Bask bölgesinin geleneksel enstrümanlarıyla birleştiren Crystal Fighters, gerek "live" olarak, gerekse DJ setleriyle en dip köşedeki insanı bile dansa teşvik edecek kudrete sahip...

Bilet Ücreti : 20 TL

Etkinlik Linki : https://www.facebook.com/events/341222545906354/

CUMARTESİ GECESİNİN İLK BOMBASI ‘SAVE AS MUSİC MANAGEMENT’ TEN GELİYOR...


İşte karşınızda Pascal Feos!

Pascal Feos @ The Hall Urban Style , 14 Ocak Cumartesi

Onbeş yıllık müzik geçmişinde Tokyo’dan İbizaya dünyanın en prestijli gece kulüplerinde çalan House ve techno'yu ustalıkla harmanlayarak setlerinde kullanan müzik dünyasının önemli isimlerinden ‘Pascal Feos’ The Hall Urban Style da!

25 yili aşkın bir suredir Tokyadan, Ibiza ya kadar dunyanin en ünlü klüplerinde kendi tarzinda performanslar gosteren Pascal Feos ayni zamanda yapimciliğini üstlendiği ve kendi plak şirketlerinden piyasaya sürdüğü parçalar ile bir çok ünlü DJ‘in de setlerinde vazgeçilmez bir isim olmayı başardı. Müzik dünyasinin ünlü isimlerine remixleri ile destek olan Pascal Feos, kendi booking ajansini da başarı ile yürütüyor.

Performansini sergilerken üm dikkatini dans pistine veren Pascal Feos bir sonraki parça seçimini de o anda dans eden kişilere göre yapiyor. Stüdyoda çalışırken de bu yöntemi uyguluyor, ve diyorki: “Dans pistinin ihtiyaçlarını anlamak en önemli şeydir, istediğin kadar az ekipman ile çalış , dans pistini anladıktan sonra ortaya doğru şeyleri çıkartabilirsin.”

Pascal hayatinin 17 senesini elektronik muzige adamış, en başlarda verilen DJ lik gorevlerinden, solo albumune kadar hep kendi geçmişine sağdık kalmıştır. 80‘lerde House ve Disco çaldıktan sonra Resistance ve Sonic Infusion isimli projeleri ile trance dunyasinda onemli izler birakmistir. Bu iki projeye karsilik 1995‘te Gabriel Le Mar ve Alex Azary ile birlikte `Aural Float` isimli projede Ambient/Lounge/Electronica tarzlarinda calismistir.

2011 in ortalarinda Pascal Feos, Domenico D´Agnelli ve Antonio Barrientos ile birlikte Munih te techno/house klubu“Club chaca chaca” nın kuruculuğunu üstlenmiştir.

http://www.myspace.com/pascalfeos

Gecede Pascal Feos’a Türkiye’ nin önde gelen prodüktör ve Dj’lerinden Murat Uncuoğlu eşlik edecek. Gecenin açılışı Yeliz Demiray’dan..

Kapı açılış 22:00
Bilet 30 TL(1 yab.içki)

Küçükbayram Sok. No:7 Beyoğlu - 0212 244 87 37
info@thehallistanbul.com

www.thehallistanbul.com
www.urbanbugtr.com
www.solarbeach.org
www.twitter.com/thehallevent
www.twitter.com/urbanbugoffical


Etkinlik Linki :https://www.facebook.com/events/333080556710605/

DIPLO DJ SET @ BABYLON , 14 OCAK CUMARTESİ


M.I.A ‘in prodüktörü Amerikalı müzisyen, küratör ve DJ Wesley Pentz ya da sahne ismiyle Diplo Miller'ın katkılarıyla 14 Ocak gecesi ilk kez Türkiye’de, Babylon sahnesinde! Philadelphia’da yer alan kendi kulübü Hollertronix ile müzik sahnesiyle uzun süredir haşır neşir olan Diplo, aynı zamanda Mad Decent ismi altında bir plak şirketine de sahip. İlk çıkışını şu anda dünyaca ünlü bir ikon haline gelen Sri Lanka asıllı İngiliz hip hop sanatçısı M.I.A.’in albümünü hazırlayarak yapan sanatçı, daha sonrasında Switch ile beraber kurduğu Major Lazer Soundsystem ile kendine has, o hiçbir kalıba sığmayan tarzını bambaşka bir çizgi üzerinden “dancehall” türüne yakın olarak devam ettirdi. Bunu takiben DJ setlerine, mixtape’lere, prodüksiyonlara ve partilere aralıksız devam eden Diplo’nun müziği için dubstep’ten, hiphop’a, house ve electro’ya kayan, eşi benzeri olmayan, içinde Brezilya etkileri taşıyan ”Baile Funk” adında bir tür diyebiliriz. İlk albümü “Florida”yı Nina Tune’den yayınlayan Diplo, şimdiye kadar Snoop Dogg, Robyn, Kid Cudi Santigold, M.I.A., Spank Rock ve Skream gibi isimlerle işbirliği yaparak özellikle yeraltı kültüründe eline kimsenin su dökemeyeceği bir ikon haline dönüştü. Grammy adayı olan M.I.A. parçası “Paper Planes”ın da prodüktörü olan Diplo, Rolling Stone dergisi tarafından yazılan bir makalede müzik için heyecanlanmak için 40 sebepten biri olarak da gösterilmişti.

Kapı Açılış: 22.00

Warm-Up by Yesh! Me Lady

00.00 The Field (Live)

01.30 Diplo (dj set)

*** The Field (Live) + Diplo (Dj Set) etkinliği için bilet alanlar bu etkinliğe ücretsiz katılabilirler.

Etkinlik Linki :https://www.facebook.com/events/153716991402053/

Haftaya görüşmek üzere ;)

Burak Taşkıran
www.twitter.com/buraxdj
http://www.facebook.com/buraxmusic


BURAK TAŞKIRAN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>