KÖŞE YAZILARI | SELMA SARIGÜZEL

Fashion Days

"Bu sene Ağustos ayı modaya damgasını vurdu." Selma Sarıgüzel`in yeni yazısı...
 
   
 
 
     

FASHION DAYS

Modayla dolu dolu geçen bir Ağustos ayı bizlerleydi.26-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen Moda günlerinin ardından 28-30 Ağustos tarihleri arasında da Moda fuarı gerçekleşti.26 Ağustos tarihinde gerçekleşen KOZA Genç Moda Tasarımcıları yarışması final gecesi ile başlayan moda günleri, diğer günlerin takibinde de defilelerle devam etti.KOZA Genç moda tasarımcıları yarışması final gecesi detaylarını bir sonraki yazımda yayınlayacağım.Gelelim şimdi Moda günlerindeki detaylara;

27 Ağustos Perşembe günü; Sunset, İdil Tarzı, BNG, Mehtap Elaidi, Avva, Arzu Kaprol, Koton

28 Ağustos Cuma; Karma, Pierre cardin weekend, Deniz Mercan, Ramsey, Que ve Bahar Korçan.

29 Ağustos Cumartesi ise; Gamze Saraçoğlu, Hatice Gökçe, Özlem Süer, Gızıa, Hakan Yıldırım defilesi İTÜ Taşkışla kampüsünde sergilendi.Tabii ben bunların hepsine katılamadım. Koton, Gızıa ve Hakan Yıldırım defilesinde bulundum.

Fakat onlarda da fotoğraf çekemedim. Çünkü giriş çıkışlar bu sefer baya sıkı tutulmuş. 15 dakika süren defilelerde 2010 yaz koleksiyonu sunuldu.Ama size markaların ve modacıların stantlarından bazı görüntüleri fotoğraflar eşliğinde aktarabiliyorum.İTKİB ve Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) işbirliği ile gerçekleşen İstanbul Fashion Days baya bir ses getirmişe benziyor.Daha önceki yazımda da belirttiğim gibi, artık bu tür moda günleri ve aktiviteleri çok fazla olacak. Moda günleri ile birlikte artık İstanbul dünya moda takvimine resmen girmiş oluyor ve de İstanbul’u sayılı moda merkezlerinden biri yapma çalışmaları da sonuç veriyor benziyor.

Modalı günler…

Moda Tasarımcısı

Selma Sarıgüzel
selmasariguzel@cosmoturk.com
www.tsrmselma.blogspot.comSELMA SARIGÜZEL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>