KÖŞE YAZILARI | SİMGE KURBAN

New York’un Çiçek Kızı Anna Sui

"Kaderin cilvesine bakın ki, Cosmotürk’te 1.yılımı doldururken yine New York Moda Haftası’ndan, yine Anna Sui’den bahsedeceğim sizlere." Simge Kurban’ın yeni yazısı…
 
   
 
 
     

NEW YORK’UN ÇIÇEK KIZI ANNA SUI

Bundan tam 1 yıl önce, bu köşeden size “merhaba” demiştim. Aradan geçen zaman içerisine dile kolay, 17 yazı sığrdırdım.

13 Şubat 2008’de Cosmotürk’te kaleme aldığım ilk yazımda Anna Sui ve Betsey Johnson’ın 2008 sonbahar-kış koleksiyonlarına New York Moda Haftası çerçevesinden bakmıştım. Kaderin cilvesine bakın ki, Cosmotürk’te 1.yılımı doldururken yine New York Moda Haftası’ndan, yine Anna Sui’den bahsedeceğim sizlere.
 


Hippilerin ana kraliçesi sevgili Anna Sui, çizgisinden ödün vermeyen bir tavırla yine Pocahontasları taşıdı podyumlara. Kıyafetlerin kumaşından desenine, renkli-desenli çoraplardan saç aksesuarlarına kadar 1 yıl içerisinde hemen hemen hiçbir şey değişmemiş gibi. 2009 sonbahar-kış koleksiyonunda da ikat kumaştan alacalı desenler, lacivert-mor-turuncu-bordo skalasında dolaşan renkler, parlak-brokar kumaşlar yine ön planda. Anna Sui, geçen yılın aksine bu koleksiyonunda, kuş tüyünden saç aksesuarları ve Erickson Beamon’un markaya özel hazırladığı 1890 esintili takıları ile farklılık katıyor moda haftasına.
 


Koleksiyonda benim ilgimi en çok kuş tüyü detaylı saç aksesuarları çekti. Siyahtan çivit mavisine, açık kahve tonlarından bordoya uzanan bir palet içerisinde bu aksesuarlar, şapkaların önüne ya da yan tarafına çeşitli süslü taşlarla iliştirilmiş. Mankenler bu şapkalar ve aksesuarlarıyla Pocahontas ve dişi Robin Hood’u andırıyorlar desem pek de yalan olmaz. Geçen yıl, iri çiçeklerle süslediği saç bantları oldukça sevilmişti. Şimdi, hazır da kuş tüyü çok modayken, Sui’nin buna koleksiyonunda bolca yer vermesini dikkate değer buluyorum. Sırf bu yüzden, Anna Sui’ye 10 üzerinden 10 veriyorum ve New York Moda Haftası’na kattığı eğlence ve renklilikten dolayı kendisini uzun yıllar moda arenasında görebilmeyi diliyorum.

Simge Kurban
fashinn@gmail.com


SİMGE KURBAN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>