KÜLTÜR-SANAT

111 kadın fotoğraflarını satıyor

Fotoğraf şiddeti engelleyebilir mi? Hem de kadına karşı olanını, hem de Türkiye’de.
 
   
 
 
     
111 kadın fotoğrafçı ortak bir proje için biraraya geldi: “Kadınlar İçin Kadınlar Tarafından”. Kadın sanatçılar birer fotoğraflarını bu kampanyaya bağışladılar ve bu fotoğrafların satışından elde edilecek gelirle bir kadın sığınma evi için kaynak oluşturulacak. Amaçlarını yine en iyi kendileri anlatıyor:
     
“Bu çalışma, kadınların sokakta rahat yürüyebileceği, kendilerini ifade ettikleri için hayatlarının tehlikede olmadığını hissederek genç kızların özgürce yaşayabileceği, gelişebileceği, öldürülmeyeceği, hangi taraftan ve ne sebeple olursa olsun, kendini nasıl ifade etmeyi seçerse seçsin, insanlara insanca davranılacak bir günün başlangıcını olusturmayı hedefliyor. Bizler fotografçıyız. Kameralarımız hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Ürettikçe büyürüz. Kendimizi tanır, benliğimizi buluruz. İfade edebiliriz. Anlatabiliriz. Şimdi de bu güçlü malzemeyi değiştirmek için kullanıyoruz”.
       

KAMPANYA ÜÇ AŞAMADAN OLUŞUYOR
       
Önce bu birliktelik ve kararlılık basın yoluyla duyurularak konuya dikkat çekilecek. Ardından fotoğraflar bir müzayedeyle satılacak. Son olarak da bütün fotoğraflar Diyarbakır’da sergilenecek.
       
Kampanyaya Türkiye’nin yanı sıra Singapur, Japonya ve Amerika’dan katılan fotoğrafçılar da var. Kimi profesyonel kimi ise amatör. Tarzları ve işledikleri konular birbirinden farklı. Ancak amaç aynı “hiç kimsenin hayatının ucuz olmadığını anlatabilmek’”
       
KAMPANYA TAKVİMİ

14 Mayıs 14:00-18:30, müzayede
(İstanbul’da Darphane-i Amire binasında düzenlenecek

28 Mayıs - 6 Haziran arasında sergi
4. Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali kapsamında
       
AYRINTILI BİLGİ İÇİN
       
Fotoğraflara, açık artırma zaman ve mekanı ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye www.angelfire.com/alt2/kadinlar_icin sitesinden ulaşabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>