KÜLTÜR-SANAT


Yasmin Levy Bebeğiyle Barış Şarkıları Söyleyecek

Ladino’nun eşsiz sesi Yasmin Levy, 2014’ün ilk konserini İstanbul’da verecek.
 
   
 
 
     

6 aylık hamile olan Levy “Muhteşem Şehir” olarak adlandırdığı İstanbul’da bebeği ile barış şarkıları söyleyecek. Dünya müziğinin sıra dışı isimlerini sevenleriyle buluşturan “Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” 5. yılında ilk konserinde Ladino dilinde seslendirdiği muhteşem şarkıları ile Yasmin Levy’yi ağırlayacak. 11 Ocak Cumartesi akşamı saat 20:30’da İstanbul Kongre Merkezi’nde hayranlarıyla buluşacak olan Yasmin Levy, bebeğini barış dolu bir dünyaya getirmeyi düşlediğini ifade ediyor.

“GELENEKSEL SESLERİ SEVİYORUM”


"Nací en Alamo", "La Alegria" gibi kalbe işleyen şarkılarla dünyanın ilgisini toplayan Küdus doğumlu Yasmin Levy, Judeo-Espanyol (Ladino) şarkılarının önde gelen icracıları arasında yer alıyor. Sefarad müziğini, Endülüs flamenkosu, Ortadoğu ve Anadolu müzik geleneğiyle harmanlayan Levy, Türkiye’de doğan ve sefarad kültürü araştırmalarının yanı sıra şarkı derleyiciliği yapan babası sayesinde bu müzik kültürüyle küçük yaşında tanışmış.

Yasmin Levy, “Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” 5. yılı kapsamında “Muhteşem Şehir” olarak adlandırdığı İstanbul’da konser vereceği için heyecanlı olduğunu ifade ediyor. Levy, Türk sanatçıları çok beğendiğini ifade ederek, “Türkiye en iyi seslerin olduğu ülkelerden biri. Yürüyüş yaparken Türk müziği dinliyorum. Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Sezen Aksu ve tabii ki Zeki Müren’i çok beğeniyorum. Ben geleneksel sesleri seviyorum” dedi.

Biletler Biletix gişeleri ve www.biletix.com’da...
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>