KÜLTÜR-SANAT

Aşkın ve hüznün köyü...

Fotoğraf Sanatçısı Kamil Fırat, taş evleri ve serin gölgeli sokaklarıyla, “Adatepe Köyü”nü yansıttığı fotoğraflarını sanatseverlerle buluşturuyor.
 
   
 
 
     
Aşkın Ve Hüznün Köyü “Adatepe” Fotoğraflara Yansıdı

Fotoğraf Sanatçısı Kamil Fırat, taş evleri ve serin gölgeli sokaklarıyla,
Kaz Dağları’nın eteklerinde geçmişten kalma antik kent gibi duran
“Adatepe Köyü”nü yansıttığı fotoğraflarını sanatseverlerle buluşturuyor.

18 Ekim–6 Kasım 2004 tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi sergi holünde sanatseverlerin ilgisine sunulacak “Adatepe Fotoğrafları Sergisi”, Kamil Fırat’ın Kaz Dağları’na yaslanmış, aşkların ve hüznün köyü olan Adatepe’de yaptığı çalışmalardan oluşuyor.


Sergide, binlerce yıl geçmişi olan, çokça terkedilmişlikleri yaşayan ve bugün doğal güzellikleriyle yeniden yaşama heyecanını bulan köyün tanıklık ettiği, mutlu ve hüzünlü anların izlerini bulmak mümkün.

Fotoğraf Sanatçısı Kamil Fırat, Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nden mezun oldu. Halen M.S.Ü. Fotoğraf Bölümü’nde Öğretim Üyesi olan Kamil Fırat’ın bugüne kadar çok sayıda eseri sergilendi. Fotoğrafları, Belçika Anvers Fotoğraf Müzesi ve Almanya Bochum Müzesi koleksiyonuna alınan Kamil Fırat’ın, birçok özel koleksiyonda fotoğraf ve özgün baskıları da yer almaktadır. Sanatçının ayrıca, Atlar, Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Kapadokya, Pervane, Kıyı, Özne: Hilmi Yavuz ve Kubbe – Sonsuz Döngü adında yayınlanmış kitapları da bulunmaktadır.

Bugüne kadar çok sayıda sergiyi sanatseverlerle buluşturan Yapı-Endüstri Merkezi, önümüzdeki günlerde de çeşitli sanatçıların eserlerinin sergilenmesine ev sahipliği yapacak.


Yapı Endüstri Merkezi Sergi Holü
Adres: Cumhuriyet Cad. No.329 Harbiye-İstanbul
Tel: 0212-219 39 39

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>