KÜLTÜR-SANAT

Aslı Özge’nin “Hayatboyu” Filminin İngilizce Afişi Hazır!

Panaroma Special’a seçilme başarısı gösteren yeni filmi Hayatboyu’nun festivalde sergilenecek İngilizce afişi tamamlandı.
 
   
 
 
     

Özgürlüğü simgeleyen “kuş dövmesi”nin bir kadın bedenine hapsolmasını gösteren afiş Bülent Erkmen tarafından tasarlandı, afiş fotoğrafı ise Serdar Tanyeli tarafından özel olarak çekildi.

İlk filmi Köprüdekiler ile İstanbul, Adana ve Ankara Film Festivallerinde en iyi film ödüllerini alan Aslı Özge'nin yeni filmi Hayatboyu’nun dünya galası, 63. Berlin Film Festivali kapsamında, 9 Şubat 2013 Cumartesi akşamı saat 20:00'de Berlin'in tarihi sinema salonu Kino International'da, yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleşecek kırmızı halı töreninin ardından yapılacak.

Çekimleri İstanbul, Ankara, Bolu ve Van'da gerçekleşen Hayatboyu; sorunlarının çözümü ayrılık olabilecekken birbirlerinden kopamamanın duygusal sıkışıklığını yaşayan evli bir çiftin hikayesini anlatıyor.

Başrollerini Defne Halman ve Hakan Çimenser’in paylaştığı filmin yapımcılığını Nadir Öperli, görüntü yönetmenliğini Emre Erkmen üstleniyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği alan Hayatboyu, bir Türkiye-Almanya-Hollanda ortak yapımı olarak gerçekleştirildi. ZDF-Arte televizyon kanalı ve Avrupa Konseyi'nin ortak yapım fonu Eurimages'ın da desteklediği Hayatboyu'nun dünya satış temsilciliğini Berlin merkezli Films Boutique yapıyor.KÜNYE

Oyuncular:
DEFNE HALMAN (ELA)
HAKAN ÇİMENSER (CAN)
GİZEM AKMAN (NİL)
ONUR DİKMEN (TAN)
Yönetmen: Aslı Özge
Senarist: Aslı Özge
Yapımcı: Nadir Öperli
Ortak Yapımcılar: Enis Köstepen, Roman Paul, Gerhard Meixner,
Bero Beyer, Mete Gümürhan, Michael Reuter, Rebekka Garrido, Soysal Demir, Ender Ayna,
Özgür Poyrazoğlu, Töre Karahan
Görüntü Yönetmeni: Emre Erkmen
Kurgu: Aslı Özge, Natali Barrey

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>