KÜLTÜR-SANAT

Baba kız aynı dizide buluşuyor!...

Rutkay Aziz ve Doğa Rutkay "Şölen"'dizisinde buluşuyor. 6 Kasım 19.45'te Fox'ta yayınlanacak duygusal komediyi sakın kaçırmayın...
 
   
 
 
     
“BUGAY FİLM” tarafından FOX TV’ye çekilen “ŞÖLEN” adlı televizyon dizisi, 6 Kasım salı günü 19.45 de yayınlanmaya başlayacak.


Zengin bir ailenin kızı olan Şölen (Doğa RUTKAY), kendisini aldatan sevgilisine ve bir an önce evlenmesi için baskı yapan anemi hastası dedesi Bedri Bey’e (Erol KESKİN) inat, kendisine kiralık bir koca bulmaya niyetlenir. Aslında Şölen’in inatlaştığı dedesi değildir. Sevgilisi Serdar’ı (Arda ESEN) “bir servet avcısı”, kızı Şölen’i “büyümeyen” biri olarak gören, annesi Süreyya’yı (Nazan KESAL) aldattığını bildiği babası Cumhur’dur (Rutkay AZİZ).


İşsiz aktörler olan Murat (Paşhan YILMAZEL) ve Hakan (Murat AKKOYUNLU), günlerini evleriyle; onlara bir baba, bir ağabey gibi davranan, her dertlerinde yardım etmeye çalışan bar işletmecisi Tunç’un (Tolga ÇİFTÇİ) mekanı arasında geçirmektedirler. Barda, yeni çekilecek bir film için yapılacak olan seçmelere çalışan Murat ile Hakan, canlandıracakları “gay” rolü hazırlığında, dudak dudağa öpüşürlerken, Şölen ile yakın arkadaşı Yeliz’e (Görkem YELTAN) yakalanırlar. Kızların gözünde artık onlar birer gay’dir. Bu da Şölen’in planı için bulunmaz bir fırsattır. Kendisini aldatan sevgilisi Serdar’dan, bir an önce evlenmesi kaydıyla ona mirasını bırakacağını söyleyen dedesi Bedri’den ve iyi bir iş adamı, ama zayıf bir aile reisi olan babası Cumhur’dan öç almanın en iyi yolu, iki yıl için iki yüz bin USD karşılığı kendisiyle evlenmeyi kabul eden Murat’la bir an önce nikah masasına oturmaktır.
Hüseyin (Hüseyin KÖROĞLU), Bedri Bey’in; küçükken yanına aldığı, öğrenimini yaptırdığı, kendi eliyle evlendirdiği, kızı Pınar’ın doğumundan bir müddet sonra, genç yaşta karısı ölen, uzak bir akrabası, Bedri’nin sağ koludur. “Dış alım/satım” şirketinin de yöneticilerinden olan Hüseyin, Cumhur’un bitmez, tükenmez hırsına ve Bedri Bey’le içten içe yürüttüğü çekişmeye dayanamayarak, aktif iş hayatına son vermiştir. Doktor Halide (Deniz TÜRKER), yıllar önce, tıp fakültesine girdiğinde, çat kapı Bedri Bey’in yanına gelmiş, okuyacak geliri olmayan bir öğrenci olduğunu söyleyerek, derdini anlatmış, onun bu medeni cesaretine hayran kalan Bedri Bey’in desteğiyle fakülteyi, aynı evde kalarak, evin evladı gibi sevgi görerek bitirmiştir. Bu borcunu baba gibi sevdiği Bedri Bey’e ödeyebilmek için, hastalığının bütününde yanında olmaya, onu tedavi etmeye gayret etmekten kaçınmamıştır. Bir saray yavrusu olan Bedri Bey’in evi, yaşayan sayısı çok olmasa da, birkaç hizmetlinin elinin deymesi gereken bir mekandır. Bu hizmetleri, aynı zamanda mutfak işlerini yapan, kocasından henüz ayrılmış, 9 yaşlarında bir çocuğu olan Zühre (Aysun METİNER) üstlenmiştir. Şoför Sefer (Tuncay AKÇA) ise, bahçe bakımını ve kapı hizmetini görmektedir. Zengin bir dünyanın içinde bulunan bu insanların kendi aileleri içinde, bir başka dünyaları, dertleri, umutları vardır.

Duygusal bir komedi olan ŞÖLEN TV Dizisi, hayatın gerçekleriyle örtüşen senaryosu, oyunculukları “usta”lık düzeyine gelmiş kadrosu, seyirciyi en uzun süre televizyon başında tutma başarısını göstermiş yapım şirketiyle, sezonun en iddialı yapımlarından biri olacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>