KÜLTÜR-SANAT

Bağımsız !f filmleri İstanbul’da

Ödüllü filmler ile bağımsız film örneklerinden oluşan 40 filmin gösterileceği ‘!f İstanbul 3. AFM Uluslararası Bağımsız Film Festivali’ başlıyor.
 
   
 
 
     
Festivalin tanıtımı amacıyla Beyoğlu’ndaki AFM Sinemaları’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan AFM Sinemaları Genel Müdürü Mehmet Altıoklar, bu yılki festivalde, Oscar’a aday olmuş, Berlin, Toronto ve Sundance gibi önemli festivallerde ödül almış ve son 2 yıl içerisinde yapılmış bağımsız 40 filmin yer alacağını söyledi.

Altıoklar, festivalin sadece bağımsız filmleriyle değil, alternatif partileri ve atölye çalışmalarıyla da ‘dolu dolu bir program’ içerdiğini kaydetti.

Toplantıda ayrıca, festival koordinatörleri Serra Ciliv ve Pelin Turgut, festival programını anlatarak, fragmanlar eşliğinde, programda yer alan filmlerin tanıtımını gerçekleştirdiler.

‘Hit Filmler’, ‘Yeni Bakışlar’, ‘Gökkuşağı Filmleri’, ‘Genç Avrupa’, ‘Amerika?’ ve ‘Nöbetçi Sinema’ başlıkları altında sunulacak toplam 40 filmi kapsayan festival, 12-22 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festivalin ‘Türkiye’den Özel Gösterim’ bölümünde de iki amatör sinemacının, bir film senaryosunu değerlendirme macerasını kara mizah ve belgesel tarzında ele alan ‘Bir Tuğra Kaftancıoğlu Filmi’ adlı çalışma gösterilecek.

ETKİNLİKLER

Festival kapsamında, 16 Şubat Pazartesi günü, yönetmen Kutluğ Ataman’ın katılacağı ‘Sinema ve Uyarlama’ konulu sohbet toplantısı AFM’de, Avrupalı yönetmenler ve festival koordinatörlerinin katılacağı ‘Yuvarlak Masa: Yeni Avrupa Sineması’ konulu toplantı da Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü’nde yapılacak.

!f’den Atölyeler programı kapsamında da ‘Serra Yılmaz ile sinemada oyunculuk üzerine sohbet’ 18-19 Şubat tarihlerinde, ‘Ali Demirel ile müzik videosu’ programı da 15 ve 17 Şubat’ta gerçekleştirilecek.

Festivalde ayrıca, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Tophane-i Amire’de ‘Love?’, 18 Şubat’ta Tepebaşı’ndaki Academy 14’de ‘Gökkuşağı’ ve 22 Şubat Pazar günü de AFM’de ‘kapanış partisi’ düzenlenecek.

Öte yandan, Türk yönetmenlerin çektiği ve festival kapsamındaki yarışmaya katılan 126 kısa filmden de örnek gösterimler yapılacak ve yarışmada dereceye girenlere ödülleri verilecek.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>