KÜLTÜR-SANAT

Bakışın mekanlarında…

Röportaj muhabiri ve portre fotoğrafçısı olan Gerard Rondeau'dan fotoğraf sergisi açıldı...
 
   
 
 
     
GERARD RONDEAU
"Bakışın mekanlarında"

1990 yılında, Fransa Ulusal Müzeler Birliği, röportaj muhabiri ve portre fotoğrafçısı olan Gerard Rondeau'dan Fransa'nın 36 müzesinde bir foto-röportaj yapmasını talep etmişlerdir. Paris'deki Louvre Müzesi'nden Picasso Müzesi'ne, Dijon'daki Magnin Müzesi'nden Paris Afrika Sanatları Müzesi'ne, Vallarius'daki Picasso La Guerre et la Paix Müzesi'nden Rodin Müzesi'ne kadar Fransa'nın çeşitli kentlerindeki 36 müzede gerçekleşen bu çalısmada Gérard Rondeau düzenli olarak müzeleri ve geçici sergileri fotoğraflamaktadır.


Bu fotoğraflardan oluşan "Bakışın mekanlarında" sergisi, 4 Kasim-4 Aralık 2004 tarihleri arasında Fransız Kültür Merkezi'nde ziyarete açık olacak….

Gérard Rondeau, sergiler, kitaplar, basın ile ilgili çalışmalarının yanısıra uzun yıllardan bu yana kendi konuları üzerinde de pekçok çalışma gerçekleştirmiştir: Bükreş'den New York'a kadar pekçok sanatçının portrelerinden oluşan bir seri, 1997 yılında Fransız Le Monde gazetesi için yaz festivalleri kapağı (her gün için bir fotoğraf), Dünya Doktarlarının misyonları için devam etmekte olan çalışma, Bosna savaşının takibi, Delacroix anısına Fas'a bakış vs

Le Monde gazetesi ile düzenli olarak işbirliği yapan ve Paris'de VU ajansı tarafından temsil edilen Gérard Rondeau'nun son çıkan yayınları arasında "L' Echappée libre. Le tour de France 2001" (Seuil Yayınevi, 2001), "Sur les lieux du regard. French Museums / Intimate Portraits" (Artha Yayınevi, 2003 ) yer almaktadır.

Sergi 4 Aralik Cumartesi gününe kadar Fransız Kültür Merkezinde devam edecek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>