KÜLTÜR-SANAT

Cengiz Ünal ve Korosu

20 kişiden oluşan kıpır kıpır bir koro...
 
   
 
 
     

Vokaliz Grubu’nun kurucusu/yapımcısı ve grup üyesi Cengiz Ünal, yepyeni ve farklı bir proje ile müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de vokal müzik alanındaki boşlukları doldurmak, mevcut koro algısını kırmak ve değiştirmek üzere hazırlanan proje, “Cengiz Ünal ve Korosu” adlı albüm ile bu hafta müzik marketlerdeki yerini alıyor.

Repertuarında Türk Pop Müziği eserlerini seslendiren grup, mevcut koroların aksine, sahneye dizilip, sabit bir şekilde şarkı söylemekle kalmıyor; aynı zamanda dans ediyor. Koro müziği üzerine çalışan, bu müziği Türkiye’de geliştirmek için büyük uğraşlar veren Cengiz Ünal, insan sesine olan hayranlığını bu proje ile tekrar dile getiriyor.

Yapımcılığını Cengiz Ünal'ın üstlendiği ve kayıtları Rüzgar Yapım Stüdyoları’nda gerçekleştirilen albüm, Rüzgar Yapım etiketiyle piyasaya çıkıyor. Albüme “Çayımın Şekeri” adlı bestesini veren Erhan Güleryüz'ün de projeye büyük destekleri var.

KORO

ERKEKLER: Cengiz Ünal, Veysel Kuyumcu, Emre Usta, Dinçer Gökçe, Tolga Gülen, Umut Durmuş, Atilla Aylan, Ramiz Bakırkaya, Soner Pektaş, Hakan Kaya, Çağatay Dede.

KADINLAR: Gamze Arsal, Melda Amber Arslan, Ayşegül Kumova, Seyhan Şaşko, Janset Çereren, Gizem Ökten, İmge Mıngıroğlu, Aylin Nur Yavçin, Oya Ünal.

Albümde yeralan eserler:
I-Iıh , Çiğdem , Çilli Bom , Geçer mi Günler? , Bir Olay , Birisine Birisine , Çayımın Şekeri , Çapkın.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>