KÜLTÜR-SANAT

Dedektif Wallander İçin Muhteşem Final

Dedektif Wallander Serisi ile pek çok ödül kazanan cinayet öykülerinin gerçekçi yazarı Henning Mankell, Huzursuz Adam ile okuyucuyu bir kez daha soluksuz bırakacak!
 
   
 
 
     

Kitapları 41 farklı dile çevrilmiş adı çok satan yazarlar listesinde yer alan ünlü yazar Henning Mankell, uzun bir aradan sonra Dedektif Wallander’ın yeni ve son macerası olan Huzursuz Adam ile yeniden okuyucuyla buluşuyor!

1990’da dünyada Faceless Killer adlı, Türkiye’de ise 2000 yılında Ölümün Karanlık Yüzü adlı romanla başlayan Dedektif Wallander’ın macerası muhteşem bir finalle sona eriyor.

“Bu kez kişisel detaylandırmada daha zengin ve normal bir kurgu roman ya da bir basit polisiye kitabın olabileceğinden çok daha gerilim dolu. Mankell, cinayet öykülerini gerçekçi bir romana dönüştürebilen yazarların öncüsü olarak kalmaya devam ediyor.” San Francisso ChronicleEmekli bir deniz subayı Stockholm yakınlarında bir ormanda kaybolur. Kurt Wallander soruşturmaya çok da karışmak istemez, zaten olay bir başka dedektifin sorumluluğunda yürütülmektedir. Ama kaybolan kişi kızının kayınpederi çıkınca işler değişir...

Kural ve tüzüğe fazla aldırmayan tipik yapısıyla Wallander, kısa zamanda kendini bir başkasının sorumluluğundaki vaka üstünde o yılmaz dedektif inadıyla çalışırken bulur. Ne var ki altmış yaşına basmasının ve uzun zamandır sağlığını ihmal etmesinin bir getirisi olarak artık hafızasının eskisi kadar iyi olmadığını düşünmektedir. Bir yandan ucu Soğuk Savaş ve Gizli Servis’e kadar uzanan çetrefilli vakanın izini sürerken, bir yandan da sadece elindeki işle değil, kendi sıkıntısıyla da baş etmek zorundadır.

facebook.com/altinkitaplar
twitter.com/altinkitaplar

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>