KÜLTÜR-SANAT

Derya Köroğlu TRT’de...

TRT İzmir Televizyonu bir ilke imza atarak, televizyonlarımızda benzeri olmayan popüler bir tarih programı hazırladı. Haberin devamını okumak için tıklayın...
 
   
 
 
     
“Tarihte Gezintiler” adını taşıyan program, tarihi, ciddi ve soğuk yüzünden kurtararak, ilginç, merak uyandırıcı ve şaşırtıcı yanlarıyla inceleyip, kısa gezintilerle, sıkmadan sunmayı amaçlıyor.

Program, bilinmeyen ya da az bilinenlerin yanı sıra, geçmişimize ve yaşananlara sıcak, dost bir bakış atmayı da amaçlıyor.Programın parolası : “Yorumu olan ama yorucu olmayan Program!”

”Tarihte Gezintiler”in sunuculuğunu Yeni Türkü grubunun popüler solisti Derya Köroğlu yapıyor. İlk kez bir televizyon programına “evet” diyen Köroğlu, programın kalitesinden ve göreceği ilgiden emin.Programın yapımcılığını, geçtiğimiz yıl ülkemize Uluslararası Çevre Filmleri Festivalinde “Grand Prix” ödülünü kazandıran Yönetmen İ.Ragıp Geçmen yapıyor.

Programın sunucu anonslarının kayıtları Kızkulesi, Darphane-i Amire, Malta Köşkü, Feriye gibi, görsel ve tarihsel değeri olan mekanlarda yapılıyor.Teknik olarak oldukça zengin bir altyapıyla hazırlanan programın metinlerini de yazan Program Danışmanlarından Doç. Dr. Esra Danacıoğlu ise, sözlü tarih çalışmalarında ülkemizin en önemli otoritelerinden biri olarak tanınıyor.Program, Tarih-i Vakayi (Olayların Tarihi), Tarih-i Alelade (Sıradan Şeylerin Tarihi), Tarih-i Mekan (Mekanların Tarihi), Tarih-i Terbiye-i Beden (Spor Tarihi), Cemiyet Havadisleri (Toplum Haberleri) ve Tarihi Reklamlar?dan oluşuyor.Özellikle son iki bölüm tiryakilik yaratacak.

25 dakika süreli olan program her Pazar, saat 22.10’da, TRT- 2’de yayına giriyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>