KÜLTÜR-SANAT

Dört Sarışın

Candace Bushnell’in Sex and the City’den sonra patlatığı bomba olarak ‘kötü kız’ tarihine geçen ve herbirinin kahramanı farklı meslek grupları ve sosyal ...
 
   
 
 
     
Dört Sarışın

Candace Bushnell’in Sex and the City’den sonra patlatığı bomba olarak ‘kötü kız’ tarihine geçen ve herbirinin kahramanı farklı meslek grupları ve sosyal konumlardan dört sarışın kadın olan, dört kısa romandan oluşan Dört Sarışın hizmetinizde... Bu romanı Edepsiz Sarışına okuru hazırlayan roman olarak ele almak da mümkün. Artemis, Candace Bushnell’in son romanı Ruj Ormanı’nı yayına hazırlıyor...


Manhattan’nın elit tabakasında yaşanan ilişkilerle ilgili sansürsüz gözlemleri sayesinde Candace Bushnell’in Sex and the City adlı eseri, her yerde en çok satan romanlar arasına girerek, dünyada bir numaralı TV dizilerinden biri olarak ve sayısız taklitçiye ilham vererek kendi adına bir akım yarattı.

Bushnell, şimdi de Dört Sarışın adlı kitabıyla güzel ve güçlünün oyun sahasına geri dönüyor. Bir kez daha başka yazarlara benzemeksizin çağımız yaşantısını ele geçiriyor. Dört Sarışın, milenyum New York’unun hayat dolu portresini gözler önüne sermek için dört modern kadının hikayesini bir araya getiriyor. Helen Fielding ve Melisa Bank gibi Bushnell de, karakterlerinin romantik entrikalarını, gizli ilişkilerini, aldatmalarını ve zaferlerini başarıyla kaleme alıyor.

Güzel bir iç çamaşırı mankeni Hamptons’da bedava bir yaz geçirmek için sürekli sevgili değiştiriyor, ta ki erkekleri elde etse bile aslında istediğini elde edemediğini anlayana kadar. Başarılı bir yazarın bir edebiyat muhabiriyle olan evliliği, kocasının kariyeri kendi beklentilerini karşılayamayacak duruma gelince bir kriz dönemine giriyor. Bir zamanlar dünyanın en seçkin bekarlarından biriyle evli olan Sindirella, aslında kendisininki dışında hiç kimsenin hayatını yaşamak istemediğinin farkına varınca, ortaya çıkan paranoyalarını günlüğüne aktarıyor. Ve doğru erkeği bulmak için artık zamanının tükendiğinden korkan, başarılı bir sanatçı Manhattan’da bulamadığı türden bir aşk ve sadakate kavuşmak için Londra’ya gidiyor.

Dört Sarışın, stilettoların topukları kadar sivri zekasıyla son derece gerçek ve okunaklı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>