KÜLTÜR-SANAT

Dünya Şavaşı Z

Ünlü müzik grubu Muse, 2 Haziran’da “Dünya Savaşı Z” filminin prömiyeri için Londra’da sahne alacak.
 
   
 
 
     

Paramount Stüdyoları, yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan “Dünya Savaş Z” için İngiliz müzik grubu Muse ile işbirliği yaptı. Son albümleri “The 2nd Law”a ait bazı şarkıların filmde kullanıldığı Grammy Ödüllü rock grubu, 2 Haziran Pazar günü Londra’daki Leicester Meydanı’nda gerçekleşecek olan filmin dünya prömiyerinin ardından St. James’s Park’ta canlı bir performans sahneleyecek.

Türkiye dahil birçok ülkede 21 Haziran’da vizyona girecek olan epik aksiyon macera filmi “Dünya Savaşı Z”nin başrolünde efsanevi oyuncu Brad Pitt yer alıyor. Orduları ve hükümetleri deviren, insanlığı yok etmekle tehdit eden bir hastalığı durdurma yarışında dünyayı dolaşan Birleşmiş Milletler çalışanı Gerry Lane’nin hikayesini anlatan film, 3 boyutlu olarak beyazperdeye gelecek.
 1994 yılından bu yana Muse, altı stüdyo albümü çıkararak dünya çapında 15 milyondan fazla kopya sattı. Son albümü “The 2nd Law” Billboard listesinde 2 numaradan girerek grubun en yüksek girişini gerçekleştirdi. Albümden çıkan ilk single olan “Madness”, 19 hafta boyunca Billboard’un Alternatif Müzik listesinde 1 numarada kalmayı başardı. Grubun bir önceki albümü “The Resistance” ise 19 ülkede bir numaraya yükseldi, Grammy ve Amerikan Müzik Ödülleri’nde En İyi Rock albümü ödülünü aldı.

Marc Foster tarafından yönetilen Dünya Savaşı Z’nin senaryosu Matthew Michael Carnahan, Drew Goddard ve Damon Lindelof’a ait. Max Brooks’un ünlü romanından uyarlanan film 3 boyutlu olarak vizyona girecek.

Video: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GpxGm-fifiA

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>