KÜLTÜR-SANAT

Engin Gürkey World Percussion

Akbank Kültür Sanat Merkezi (AKSM) etkinlikleri kapsamında 1 Temmuz Perşembe günü Engin Gürkey Ritim Atölyesi “Klasik Vurmalı Topluluğu – World Percussion” saat 20:30’da bir konser veriyor.
 
   
 
 
     
Akbank Kültür Sanat Merkezi (AKSM) etkinlikleri kapsamında 1 Temmuz Perşembe günü Engin Gürkey Ritim Atölyesi “Klasik Vurmalı Topluluğu – World Percussion” saat 20:30’da bir konser veriyor. Konser AKSM Çok Amaçlı Etkinlik Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

Önde gelen birçok orkestrada grup şefliği yapan sanatçı, yurt içi ve yurt dışında birçok konser ve festivale katıldı. İ. Ü. Devlet Konservatuarı’nda yüksek lisans eğitimini tamamlayan Gürkey, klasik vurmalı çalgılar yanında etnik vurmalı çalgılarını da kullanıyor. 2002 yılında Zarp sanatçısı Djamchid Chemirani’nin master class’ına katılan Gürkey, Enrique Maestre ile Latin Müzik tarihi çalıştı. Çeşitli topluluklarla kendi kompozisyonlarını seslendirme imkanı buldu.25. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, 10. Akbank Caz Festivali, Uluslararası Magosa Müzik Festivali, 27. Uluslararası Sopot Müzik ve Sanat Festivali, 1. Aspendos Avrupa Klasik Müzik Fesitvali, 1. ve 2. Uluslar arası Cemal Reşit Rey Gençlik Festivali ve 9. Les Traversees Tatihou olmak üzere birçok festivale katıldı.

Yıldız Kenter’in yönetip tek başına sahnelediği “Oskar ve Pembe Meleği” oyunu ile “Annem Savaş İsterdi” adı şiir albümünün müziklerini yaptı.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>