KÜLTÜR-SANAT

“Ertuğrul 1890”da; Bir Kenan Ece İki Başrol!

Televizyon, sinema ve tiyatro dünyasının başarılı oyuncularından Kenan Ece...
 
   
 
 
     

Türk-Japon dostluğunun gerçek hikâyesini beyazperdeye taşıyan “Ertuğrul 1890”da iki başrolde birden izleyici karşısına çıkacak!

İki ülkenin halkları arasında 95 yıl arayla yaşanan iki karşılıksız yardımlaşma ve kurtarma hikâyesini etkileyici bir dille anlatan filmde Kenan Ece; 1890’da Kushimoto’da yaşanan Ertuğrul fırkateyni faciası sahnelerinde “Yüzbaşı Mustafa”ya, 1985’te Tahran’da yaşanan kurtarma operasyonunun hikâyesinde ise konsolosluk görevlisi “Murat” karakterine can veriyor.

Türkiye ve Japonya arasındaki dostluğun pekişmesinde büyük rol oynayan iki tarihi olayı beyazperdeye taşıyan “Ertuğrul 1890”; gerçek hikâyeleri ve dostluk mesajının yanı sıra, etkileyici görüntüleri, güçlü kadrosu ve başarılı oyunculuklarıyla da çok konuşulacak. Film; 1890 yılında Japon karasularında batan Osmanlı firkateyni Ertuğrul’un hazin hikâyesi ile 1985’te 215 Japon vatandaşının, Turgut Özal’ın talimatıyla THY tarafından İran-Irak savaşından kurtarılmasının çarpıcı gerçek öykülerini kurgusal bir senaryoyla aktarıyor. Filmin başrol oyuncuları arasında yer alan Kenan Ece; iki farklı dönemde geçen iki hikâyede, iki karakterle birden izleyici karşısına çıkacak.

1890’da Kushimoto’da Ertuğrul fırkateyninin sulara gömüldüğü deniz kazasından kurtulmayı başaran Türk askeri “Yüzbaşı Mustafa”ya hayat veren Kenan Ece; 1985’teki kurtarma operasyonunu anlatan sahnelerde ise, Tahran Türkiye Büyükelçiliği personeli “Murat” karakterini canlandırıyor. Çekimler öncesinde Japonya’daki anıt mezarı ve kaza yerini ziyaret ettiğini ve çok etkilendiğini ifade eden başarılı oyuncu; filmin, yaşanan olaylar üzerinden fedakârlık ve vefa duygularını insanlara derinden hatırlatacağını belirtiyor.

En kötü günlerinde birbirine yardım eli uzatan ve bu yıl dostluklarının 125. yılını kutlayan Japonya ile Türkiye’nin ortak projesi “Ertuğrul 1890”; aynı zamanda bugüne kadar Türkiye’de yapılmış en büyük bütçeli sinema filmlerinden biri. Dünya sinema tarihinin ilk Türk-Japon ortak yapımı “Ertuğrul 1890”; Türkiye’de 25 Aralık 2015’te vizyona girecek.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>