KÜLTÜR-SANAT

Ferzan Özpetek’in İstanbul’a Sevdasını Anlattığı "İstanbul Üçlemesi: Meze-Müzik-Muhabbet’e" Roma’da Özel Gösterim!

Usta yönetmen Ferzan Özpetek’in, İstanbul’a ve Türkiye gastronomisine sevdasını anlattığı üç kısa filmden oluşan, Netflix İtalya’da yayınlanan yeni projesi 4 Ekim’de Roma’da Casa Del Cinema’da gerçekleşen özel bir gösterimde ilk kez izleyicilerle buluştu!
 
   
 
 
     

Netflix İtalya’da aynı gün yayına giren filmin özel gösterimine İtalya’nın kültür sanat camiasından davetlilerin yanı sıra Türkiye’den Özge Özpirinçci, Demet Evgar, Mehmet Günsür, Yıldırım Türker, Ali Gürsoy gibi ünlü isimler katıldı.

Gecede, film gösteriminin ardından bir akşam yemeği gerçekleşti.

Gecenin sürprizi olarak davetlilere, üçlemeye de destek veren Mey|Diageo tarafından özel bir ikram yapıldı.Yaşamını İtalya’da sürdüren ama Türkiye ile bağını hep güçlü bir şekilde koruyan ve “Kalbim iki şehir için atar: Roma ve İstanbul” diyen dünyaca ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in İstanbul Üçlemesi: Meze-Müzik-Muhabbet adlı yeni projesi üç kısa filmden oluşuyor. “Evde annemle babamın kurduğu rakı sofralarında, o masa etrafında süren sohbetlerde, gülen ağlayan, neşelenen hüzünlenen, hayatı paylaşan güzel insanlara tanıklık ettim hep. Bu nedenle bu zengin ve köklü sofra kültürünü dünyaya anlatmak istedim” diyen Özpetek, senaryosunu da kendisinin yazdığı üçlemede, İstanbul’un benzersiz güzelliğini ve sofralardaki lezzet zenginliğini seyirciyle buluşturuyor.

İstanbul Üçlemesi’nin ilk filmi olan Meze’nin başrollerini Ahsen Eroğlu, Serra Yılmaz, Ayta Sözeri, Aslı İnandık paylaşıyor. Müzik’in başrollerinde Burak Yamantürk ve Yiğit Kirazcı yer alırken, Muhabbet’in başrolünü ise Kubilay Aka üstleniyor.

Çekimleri İstanbul ve Roma’da gerçekleşen İstanbul Üçlemesi, Erhan Güven (TORK) ve Ender Sevim (Depo Film) yapımcılığında hayata geçti.

Ekim ayında Netflix İtalya’da seyirciyle buluşan İstanbul Üçlemesi: Meze-Müzik-Muhabbet için İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen özel gecede, Ferzan Özpetek’in İtalya’dan ve Türkiye’den dostları bir araya geldi. Casa Del Cinema’da yapılan film gösterimlerinin ardından Türkiye ve İtalya mutfaklarının harmanladığı bir akşam yemeği daveti gerçekleşti. Davette, aynı zamanda filmlerin yapımına da destek veren Mey|Diageo tarafından, ünlü yönetmenin adına üretilen özel bir ürün de ilk kez davetlilerle paylaşıldı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>