KÜLTÜR-SANAT

Film Arası Heyecanı Tv’ye Taşınıyor!

Yayınladığı dosya ve röportajlarla gündem yaratan Film Arası Sinema Dergisi, heyecanını TV ekranlarına taşıyor.
 
   
 
 
     

Suat Köçer’in hazırlayıp sunduğu Film Arası isimli haftalık program, her cumartesi TRT Türk’te sinemaseverlerle buluşacak.

Yayın hayatında dördüncü yılına girmeye hazırlanan aylık sinema dergisi Film Arası, heyecanını TV ekranlarına taşıyor. Her ay yayımladığı röportaj ve dosyalarla tartışma yaratan dergi, bu kez TRT Türk ekranlarından sinemaseverlere ulaşacak. Her hafta cumartesi günleri saat 13.30’da yayınlanacak olan Film Arası programı, güncel haberler, vizyona giren filmler, sinema tarihinden özel bölümler ve her hafta ağırlayacağı önemli konuklarla sinema gündemini belirleyecek.

AYNI EKİP AYNI HEYECAN

Dergi ile aynı adı taşıyan program yine aynı ekibin katkılarıyla hazırlanıyor. Film Arası Dergisi Yayın Yönetmeni Suat Köçer’in hazırlayıp sunduğu programın danışmanlığını, derginin kapak röportajlarında imzası bulunan deneyimli gazeteci ve sinema yazarı Gülcan Tezcan yapıyor. Programın yönetmenliğini ise başarılı genç kısa filmci Ahmet Toklu üstleniyor.

BİZE HAS BİR SİNEMA İÇİN ÇABALIYORUZ

Amaçlarının popülist sinema kültüründen uzak, sinemanın asli meselelerine vurgu yapan bir konsept oluşturmak olduğunu belirten Suat Köçer, hazırlayacakları bölümler ve ağırlayacakları konuklarla, pek çok önemli konuyu sinema çerçevesinde gündeme taşıyacaklarını söyledi. Bu ülkeye has bir sinema kültürünün oluşması adına mütevazi çalışmalar yaptıklarını ifade eden Suat Köçer, TV programını da aynı hassasiyetle kotaracaklarını söyledi.

Usta Yönetmen Ömer Kavur’un 'Her film bitmiş bir aşk gibidir' sözünü hatırlatan program yönetmeni Ahmet Toklu da, ‘biten aşkların’ hikâyesini dinleme ve aktarmanın ayrı bir heyecan olduğunu söyledi. Toklu, en büyük arzusunun sinemaseverlere nefes aldıran bir 'Film Arası' vermek olduğunu ifade etti.

HER CUMARTESİ TRT TÜRK’TE

Haftalık sinema programı Film Arası, her hafta cumartesi günleri, saat 13.30’da, TRT Türk ekranlarında yayınlanacak. Programın tekrarı ise yine aynı gün saat 23.20’de, sinemaseverlerin ilgisine sunulacak.

http://www.filmarasidergisi.com/

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>