KÜLTÜR-SANAT

“Hayatboyu” Hong Kong ve İstanbul Film Festivallerinde!

Aslı Özge`nin dünya galası 63. Berlin Film Festivali’nde yapılan yeni filmi Hayatboyu’nun festival yolculuğu başladı.
 
   
 
 
     

Filmin Asya prömiyeri, 17 Mart-2 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 37. Hong Kong Film Festivali’nde Aslı Özge’nin katılımıyla yapılacak. Filmin gösterim bilgilerine festivalin web sitesinden ulaşabilirsiniz: http://www.hkiff.org.hk/eng/film/detail/37227-lifelong.html

Türkiye’de ilk kez 32. İstanbul Film Festivali’nde izleyiciyle buluşacak olan Hayatboyu festivalde hem Ulusal hem de Uluslararası Yarışma bölümüne seçildi. Filmin Türkiye galası festival kapsamında, yönetmen, oyuncular ve film ekibinin katılımıyla, 9 Nisan 2013 Salı günü, saat 19:00’da Atlas Sineması’nda gerçekleştirilecek. Filmin gösterimiyle ilgili detayları festivalin web sitesinden takip edebilirsiniz: http://film.iksv.org/en/film/2421

Hayatboyu Berlin Film Festivali’ndeki gösterimilerinde büyük ilgi görmüş ve uluslararası basında filmle ilgili olumlu eleştiriler yayınlanmıştı. Filmle ilgili basında çıkan bazı yazılardan alıntılar şöyle:

“Hayatboyu başrol oyuncularının olağanüstü performansları ve etkileyici görüntü yönetimiyle, stilize ve çarpıcı bir film.” Leslie Felperin (Variety)

“Hayatboyu etkileyici kompozisyonları, renk kullanımı, karakterlerine ve hikayesine cesur yaklaşımı ve incelikli oyuncu yönetimiyle dikkat çekiyor. Antonioni'yi anımsatan bu sıradışı film, yönetmenin çok farklı bir tarzda olsa da aynı derecede etkileyici olan ilk filmi Köprüdekiler’in başarısının tesadüfi olmadığını kanıtlıyor. Aslı Özge mutlaka takip edilmesi gereken bir yönetmen." Geoff Andrew (BFI Sight&Sound)

“Orta yaşlı bir çiftin parçalanan ilişkisi nadiren bu kadar iyi bir şekilde sahnelenmiştir.”
David D'Arcy (Screen International)

“Müthiş görüntüler, usta işi oyunculuk…” Jordan Mintzer (The Hollywood Reporter)

“Dar bir mekanı, çıkışsız bir ilişkiyi anlatmak için mükkemmel bir görsel metafor olarak kullanan , 'usta' işi bir film.” Daniela Sannwald (Der Tagesspiegel)

“Aile içi uyumsuzluğa sıradışı ve keskin bir bakış.” David Cox (Film 4)

İlk filmi Köprüdekiler ile İstanbul, Adana ve Ankara Film Festivallerinde en iyi film ödüllerini alan Aslı Özge’nin yeni filmi Hayatboyu sorunlarının çözümü ayrılık olabilecekken birbirlerinden kopamamanın duygusal sıkışıklığını yaşayan evli bir çiftin hikayesini anlatıyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği alan ve ana sponsorluğunu RAKS’ın üstlendiği Hayatboyu, bir Türkiye, Almanya, Hollanda ortak yapımı olarak gerçekleştirildi. ZDF-Arte televizyon kanalı ve Avrupa Konseyi'nin ortak yapım fonu Eurimages'ın da desteklediği filmin dünya satış temsilciliğini de Berlin merkezli Films Boutique üstleniyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>