KÜLTÜR-SANAT

Hıdırellez Şenlikleri Bu Yıl Maçka Sanat Parkı’nda Yapılacak

Her yıl büyük bir coşkuyla karşılanan Hıdırellez, bu yıl Maçka Sanat Parkı’nda şenlik havasında kutlanacak.
 
   
 
 
     

Şişli Belediyesi’nin düzenlediği Hıdırellez Şenliklerinde pek çok etkinliğin yanı sıra yerel müzik gurupları sahne alacak.

Birbirinden eğlenceli görüntülerin yaşandığı, umutların ve isteklerin tazelendiği baharın habercisi Hıdırellez, bu yıl Maçka Sanat Parkı’nda kutlanacak. Şişli Belediyesi’nin düzenlediği ve tam bir şenlik havasında geçmesi beklenen Hıdırellez kutlamalarında bir yandan yerel müzik gurupları sokak konserleri verirken, bir yandan konuklar tezgahlarda sunulan bahar lezzetlerini tadacak ve tavla turnuvalarıyla keyifli vakit geçirebilecekler.

Her köşesinde ayrı bir eğlencenin ve etkinliğin yapılacağı kutlamalar saat 16.00’da DJ’lerin özel performanslarıyla başlayacak. Kuştepeli Roman vatandaşların sahne almasını arzu ettiği sanatçılar ise saat 19.00’dan itibaren canlı performanslarını sergileyecekler. Hıdırellez’in sembolü olan, dileklerin asıldığı dilek ağacı da o gece Maçka Sanat Parkı’nda bütün dilek sahiplerini bekliyor olacak.

Kutlamalarda çocuklar da unutulmadı. Oyun hamuru atölyesi, atık çanta atölyesi, tahta oyuncak atölyesi, Roman müzik atölyesi ve çocuk sirk atölyesiyle Hıdırellez’de doyasıya eğlenebilecekler. Gece 23.00’a kadar devam edecek olan şenlik, Hıdırellez ruhuna uygun olarak bütün vatandaşlara açık olacak.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>