KÜLTÜR-SANAT

İşleiş

Akbank Sanat, Eser Selen’in İşleiş başlıklı dört yerleştirmeden oluşan sergisine ev sahipliği yapıyor.

 
   
 
 
     
Akbank Sanat, 27 Aralık Salı günü açılan Eser Selen’in İşleiş başlıklı dört yerleştirmeden oluşan sergisine ev sahipliği yapıyor. Küratörlüğünü Hasan Bülent Kahraman’ın yaptığı sergi 28 Ocak 2006 tarihine değin izlenebilir. Sanatçı serginin kapanış gününde bir performans gerçekleştirecek.


Sergide, Selen’in bedensel ile mekansalın iç içe geçtiği performans/videoları ve yumuşak heykelleri yer alıyor. Selen, işlerinde bedenin varoluş koşullarını, sınırlarını, izlerini, gerek bulundukları mekanın sınırları içerisinde gerekse mekan olarak bedenin kendi durumu içinde sorguluyor.


Eser Selen yerleştirmelerinde, bedenle mekan sınırları arasındaki geçişgenliği, bedenlerinden kopartılmış, bedenlerini yitirmiş, “sözde” birer ruh taşıyan nesneler ve performanslar ile galeri yüzeyine taşıyor. Performanslar bir yandan başka bir bedene taşınıp kendilerini yeniden var eden bedenlerden, diğer yandan da var olan bir bedenin kaybından söz ediyor. Sonunda ve başında Eser Selen izleyicisini bir soru ile karşı karşıya getiriyor:

“Bedenin bütünlüğü içsel midir yoksa dışsal mı?”

Bu sergi kapsamında 15 Ocak Pazar günü bu sergi kapsamında Akbank Sanat’ta hem İşleiş’i hem de performans sanatını tartışacağı bir seminer verecek olan sanatçı, sergiyi bir performans ile kapatacak.

İşleiş
27 Aralık 2005 – 28 Ocak 2006

Sanatçı
ESER SELEN

Küratör
Hasan Bülent Kahraman

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>