KÜLTÜR-SANAT

İstanbul'da çok özel bir konuk...

En zor müzik enstrümanı olarak görülen “Bandeneon”un ustası İstanbul'a geliyor.
 
   
 
 
     
Dünya çapında ünlü bandeneonist Joaqin Amenábar, bir dizi konser, konferans ve atölye çalışmaları gerçekleştirmek üzere 25-31 Ocak tarihleri arasında İstanbul'da.

Tango dansçıları ve müzisyenleri için dersler vermek amacıyla Avrupa turnesinde olan sanatçı her seviyede dansçıya yönelik eğitim sistemiyle Arjantin'in yanı sıra Avrupa, Amerika ve Avustralya'da dersler veriyor ve aynı zamanda dünya çapında ünlü birçok dansçının da müzikalite ve koreografi hocalığını yapıyor.

De La Guardia Vieja orkestrasının şefi ve birinci bandeneonisti olan ve aynı zamanda Buenos Aires müzik konservatuvarının bandeneon profesörlüğünü yapan Amenábar İstanbul'da bulunduğu süre içerisinde bir de solo bandeneon konseri verecek. Farklı dönem ve tarzlara ait değişken bir repertuara sahip olan Joaquín Amenábar, J.S. Bach’ın 250. ölüm yıldönümü anısına Chicago’da düzenlenen anma töreninde de solo bir konser vermişti.

Tango üzerine araştırmalarıyla da tanınan Amenábar, "Tangonun tarihçesi", "Astor Piazzola'nın 5 ayrı dönemi" ve "Bandeneonun gelişimi" konulu 3 ayrı müzikli konferans da sunacak. Sanatçının halen üzerinde çalıştığı "Bilinmeyen tango orkestraları" konulu çalışması ise merakla bekleniyor.

Dansçılar kadar tango çalan müzisyenler ve gruplar da İstanbul’da bulunduğu sürece gerek solo gerekse de orkestral olarak Joaquín'le birlikte çalışma şansı bulabilecekler.

Sanatçının İstanbul’da gerçekleştireceği konser, konferans ve atölye çalışmalarına Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, Cervantes Enstitüsü, Richmond Oteli ve çeşitli tango okulları destek verecek.

Detay Bilgi :
www.amenabaristanbulda.com

Bilet satış : www.ticketturk.com veya 0212 5722003Atölye çalışmaları, konser, konferans ve milongalar


25 Ocak 2005 Salı
Cervantes Enst.
18:30 – 20:00 Konferans: Tangonun Tarihçesi (Ücretsiz Katılım)

27 Ocak 2005 Perşembe
Yapı Kredi Kültür Mrk.
18:30 – 20:00 Konferans: Piazzola’nın 5 ayrı dönemi (Ücretsiz Katılım)

28 Ocak 2005 Cuma
Richmond Hotel
19:30 – 21:30 Bandeneon konseri ve konferansı *


* işaretli etkinlik bilet fiyatları 15 YTL'dir (kapıda 20 YTL)
Bilet satış: www.ticketturk.com veya 0212 5722003

Joaquín Amenábar İstanbul’da bulunduğu süre içerisinde tango dansçıları için tango müzikalite atölye çalışmaları düzenleyecektir. Atölye çalışmaları dansçıların seviyelerine göre 6 gün boyunca 8 veya 12 saat sürecektir. Amenábar ayrıca tango müzisyenleri için de dersler verecek olup, gerek dansçılara yönelik atölye çalışmaları gerekse de müzisyenlere yönelik dersler hakkında detaylı bilgiye www.amenabaristanbulda.com adresinden ulasilabilir.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>