KÜLTÜR-SANAT

İstanbul'un Ruhu Sizi Çağırıyor !

İstanbul Calling'in BALANS'taki, 25 Şubat Cuma, ilk gecesinde sahneyi dönüşümlü olarak dEmian, Lava, K-Project, Coldhouse 2.0 ve Spacecake paylaşacak.

 
   
 
 
     
Istanbul Calling Night

25 Şubat Cuma

Şehrin Etnik-Elektronik Sesleriyle Görsel bir Deneyim
22:00-23:00 dEmian
23:00-00:00 Lava
00:00-01:00 K-Project
01:00-02:30 Coldhouse 2.0
02:30-04:00 Spacecake

Her şey İstanbul'da yaşayan çeşitli sanatçıların kendilerine özgü ve bugüne kadar gün ışığı görmemiş, İstanbul'un görsel ve işitsel atmosferini yansıtacak orijinal eserlerinin ilk kez bir konsept albüm çatısı altında toplanmasıyla başlamıştı. İstanbul Calling daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış, çoğu bu proje için üretilmiş yepyeni parçalardan oluşması albümün başarısındaki en büyük etken olmuştu. Yabancı müzik listelerinde 33 hafta ilk 10'da yer alan, 36 hafta boyunca D&R'ın en çok satanlar listesinden inmeyen İstanbul Calling yurtdışında da büyük ilgiyle karşılanmıştı. Albümün ikincisinin 2005 yazında Türkiye ile aynı anda dünyanın birçok ülkesinde piyasaya çıkması planlanırken İstanbul Calling geceleri de yeniden start alıyor!

İstanbul Calling'in BALANS'taki ilk gecesinde sahneyi dönüşümlü olarak dEmian, Lava, K-Project, Coldhouse 2.0 ve Spacecake paylaşacak.

Herkesin kendi İstanbul'unu anlatacağı İstanbul Calling geceleri düzenli aralıklarla gerçekleşmeye devam edecek. İstanbul'un eski ve yeni görüntüleri, teknolojinin sağladığı en son imkanlar kullanılarak, Vjing, visual video art, 2D, 3D animasyon, lazer ve çok ekran destekli görsel tasarım gibi teknikler aracılığıyla dev ekran ve plazmalardan müzikle buluşacak ve ortaya bambaşka bir gece çıkacak. İstanbul Calling gecesinin
görsel anlamda ortağı ise ABSTRE. 2001'de bir VJ kolektivitesi olarak kurulan ABSTRE Klasik prodüksiyon-post prodüksiyon kabiliyetlerinin yanı sıra canlı performansları ve bu konudaki teknik altyapısı ile şimdiden Türkiye'nin "yeni medya" alanında en kaliteli şirketlerinden.

İstanbul aşıkları, İstanbul'u yeni keşfedenler, dönüp dolaşıp İstanbul'a gelenler, İstanbul'un sesi kulaklarından, tadı ağızlarından eksik olmayanlar... 25 şubat'ta Balans'ta buluşacağız.

Giriş ücreti: 20 YTL (1 adet yerli içki dahil) Biletler Biletix
gişelerinden satın alınabilir.

dEmian

dEmian, aynı zamanda Siddharta grubunun üyesi olan Özgür Kurcan'ın solo projesi. 1998'de Siddharta ile ilk albümünü çıkaran Özgür Kurcan 1999'da kendi elektronik melodilerini yaratmaya ve şarkılar yapmaya başladı.
Müziğini psychedelic, experimental & oriental etkileşimli trip hop, drum'n'bass, electronica, ambient & progressive olarak tanımlayan dEmian 2003'ten beri DJlik yapıyor. Setleri genelde deep, progressive & tribal house parçalardan oluşuyor; ama breakbeat, drum'n'bass & braindance'e de
rastlamak mümkün. dEmian İstanbul Calling albümünde "Music" adlı parçasıyla yer alıyor.


Lava


"Dünyayı değiştirmek istiyorsan, bırak dünya müziğini duysun"
Lava'nın müziğini İstanbul'daki mozaik yapının ve etnik melodilerin, Akdeniz'in sıcak groove'ları ve dünya standartlarındaki ritmlerle büyülü harmanı şeklinde anlatabiliriz. Lava ekibi, ilginç ve bugüne kadar
benzeri olmayan soundunu farklı müzik türleriyle bir araya getirerek çok ilginç bir füzyon yaratıyor. Nisan ayı içinde ilk albümü piyasaya vermeye hazırlanan Lava'nın performansı albümü ilk duyanlardan olmak isteyenler için iyi bir fırsat olacak.

Ebru Özpirinç a.k.a DJ Enjoy : Vocals
Uğurcan Sezen : Keyboards
Cenk Sarkuş : Percussions


K-Project

K-Project yıllardır yaptığı sıradışı düzenlemeleri ( Sezen Aksu, Candan Erçetin vs ) remixleri ve kendine özgü sounduyla tanıdığımız Kıvanch K.'in yepyeni canlı performans projesi. K-Project seti down-beat, warm-up, chill-out tarzında başlayıp yavaş yavaş hızlanarak, up-beat dans sounduyla hareketleniyor. Ud , Ney, Saksafon gibi canlı enstrümanların, elektronik
seslerle bütünleşerek bir füzyon oluşturduğu K-Project, özgün parçalarının yanısıra ilginç coverlarıyla da dikkati çekiyor ve İstanbul soundunu bir adım daha ileriye taşıyor.

Kıvanç K : Vocals
Hüseyin Bitmez : Ud
Eyüp Hamiş : Ney
Toygun Sözen : Saxophone


Coldhouse 2.0

Mehmet Can Erdoğan Amerika'da aldığı müzik eğitiminden sonra drum'n'bass üzerine yoğunlaştı. 1999 yılında Türkiye'nin ilk drum'n'bass - elektronik müzik grubu Coldhouse 2.0'ı kurdu. Roxy Müzik Günleri birinciliğinin ardından çıkan ilk albümü Swim With Me'nin başarısından sonra Mehmet Can, prodüktörlüğe ve kendi çalışmalarına yöneldi. İstanbul Calling albümünde "Reflected" parçasıyla yer alan Coldhouse 2.0'ın yeni albümü (ColdHouse vs CHi) 2005 yılında Elec-Trip Records'dan piyasaya çıkacak. Coldhouse 2.0 elektronik müziğin Türkiye'deki en başarılı temsilcilerinden biri olarak
kabul ediliyor.

Ali Ilıkan : kanun
Bigali İbrahim : gazel
Murat Ersöz : darbuka


Spacecake

İstanbul Calling albümüne "Taboo" adlı parçasıyla katkıda bulunan Uğurcan Sezen 1999 yılında Kerem Uzun ile birlikte Spacecake'i kurdu. Son olarak progressive trance, deep trance ve euro trance tarzına yoğunlaşan ve yetmişi aşkın bestesi olan ikilinin en önemli özelliği kendi parçalarından oluşturduğu setleri canlı performans olarak sergilemesi. 2005'in ilk
ayları içinde "Since You've Been Gone" adlı single'ı Türkiye ve Amerika'da aynı anda çıkacak olan Spacecake, stüdyo ve canlı performans çalışmalarına Amerikalı vokalist Sarah Cameron ile birlikte devam ediyor.


20 YTL (1 yerli içki dahil) Biletler Biletix'te ve kapıda

BALANS MUSIC&PERFORMANCE HALL
Balo Sokak No:22 Beyoğlu Tel: (212) 251 70 20

www.balansmusichall.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>